• Lifestyle  • Když se řekne „Minimalismus“

Když se řekne „Minimalismus“

Monotónnost a přemíra bílé barvy často nudí. Toto krásné obydlí v Taichungu na Taiwanu, kde bílá tvoří základní jednotící prvek celého prostoru, však nepostrádá hravost, které bylo docíleno za pomoci vhodně zvoleného designového nábytku a zajímavých doplňků.

Nevelký byt, jehož interiér je dílem architektů studia Z-Axis Design, je perfektním příkladem, že je minimalismus stále živý. Jednoduché proporce interiéru bytu s pravoúhlými tvary a podlahou z běleného dubu působí uklidňujícím dojmem a vytváří prostředí pro solitérně umístěné kusy nábytku. Na první pohled by se mohlo zdát, že v bytě není dostatek úložných prostor, ale opak je pravdou. Pokud se zadíváte na jednu ze stěn ložnice, zjistíte, že to co se zdá být stěnou je ve skutečnosti sestavou důmyslně ukrytých vestavných skříní! Takto rafinovaně ukryté úložné prostory pak můžeme najít ve všech místnostech bytu.

Nábytek pak byl záměrně volen v tmavších odstínech, především v černé, či dekoru javorové dýhy. Dramatický kontrast mezi nábytkem a prostorem pak vnáší do interiéru zajímavou dynamiku. Hravost designérů je k vidění například v obývacím pokoji, kde po zdi „plave“ hejno keramických kaprů Koi, či v ložnici, kde byl koncept jednolité barevnosti všech prostor bytu rozbit sytými tóny oranžové.

Poděkování a zdroj fotografií: Z-Axis Design