• Gastro  • Vychutnejte si komplexní zážitek v znovu otevřeném Point Baru

Vychutnejte si komplexní zážitek v znovu otevřeném Point Baru

Populární Point Bar se nedávno přestěhoval z Betlémského náměstí do domu Franze Kafky. Podnik, který je proslulý díky skvělému jídlu a drinkům, se přemístil nejen kvůli většímu prostoru, ale má i nový koncept. Vzniklo tak místo, které dokonale propojuje barovou kulturu s jídlem a galerií. Nechte se pozvat za jedinečným chuťovým i smyslovým zážitkem do prostoru zařízeném v minimalistickém duchu v němž se promítá i postava slavného rodáka Franze Kafky.

Sezónní, lokální a jednoduché menu

V Pointu si pochutnáte na menu, které ctí tří základních hodnoty, a to sezónnost, lokálnost a jednoduchost. Použité ingredience zde volí dle ročního období a kvality, v kuchyni používají suroviny od lokálních dodavatelů včetně alkoholu a výsledné drinky a pokrmy jsou vizuálně jednoduché. Menu vychází z italské kuchyně, ovšem doplněné o lokální suroviny. Vychutnáte si zde i typické italské drinky, jež jsou míchány i z českého alkoholu. V menu však nenajdete pouze signature drinky, ale můžete si objednat i tradiční drinky jako Cuba Libre či gin s tonikem.

„Chceme sice špičkový bar, ale zároveň věříme, že z Pointu bude cítit srdečný vibe a přátelská atmosféra,“ vysvětlují majitelé a dodávají, že nejde o elitářský podnik, kde jsou v menu jen signature drinky.

Večer dining bar, přes den kavárna s galerií

Point Bar funguje ve dvou konceptech, přes den si zde pochutnáte na kávě a tradičních italských snídaních a na oběd si dáte třeba těstoviny, risoto či seafood. Point, jehož interiér i exteriér se nese stejně jako menu v minimalistickém duchu, vám představí i moderní galerii a dá tak možnost nahlédnout nejen do digitálního umění.

Večer se v Pointu ponese v duchu dining baru s autentickou atmosférou. Na výběr máte z deseti jídel, jež reflektují deset signature koktejlů. Menší porce jídla á la tapas vybízí k přátelskému šérování. Přes den nechybí ani oblíbená neapolská pizza v podobě, na jakou jste byli zvyklí, večer se pak podávají její fusion úpravy.

Navštivte Point Bar na nové adrese Náměstí Franze Kafky 24 a vychutnávejte všemi smysly.  

Foto: Archiv Point Bar