• Styling  • Květinové vzory – jak je nosit na podzim a v zimě

Květinové vzory – jak je nosit na podzim a v zimě

Květy, květy, květy… bylo jich plné léto a na podzim budou aktuální zase. Výběr a styling květovaných vzorů pro tyto chladnější podzimní dny podléhá rozdílným zákonitostem než pro letní měsíce. Pokud chcete znát tajemství správného výběru vzorů a jak květinové tisky kombinovat, pak určitě pokračujte ve čtení…

Jak vybírat květinové vzory podle sezóny

Obecně platí pravidlo, že na léto se hodí více květy se světlým podkladem – jsou to tedy různé tipy květinových vzorů na bílém, sv. modrém, žlutém nebo třeba pudrovém základu. Naopak u podzimních a zimních outfitů se upřednostňuje výběr květinových vzorů na tmavém podkladu. Nejčastější je tedy černý základ, vhodné jsou ale i kombinace s barvami z podzimní palety jako tmavě zelená, hořčicová až okrová barva, tmavě červená a vínová nebo třeba tmavší odstíny modré barvy.

Jak květinové vzory nosit na podzim

Květinový potisk tvoří v outfitu výrazný a kořenící prvek. Proto bude skvěle vypadat v kombinaci s jednoduchými základními kusy. Výborně se bude doplňovat s černou barvou nebo tmavě modrým denimem. Stejně dobře ale půjde ke všem barvám, které se objevují v potisku. To znamená že ke vzoru červených květů půjde výborně kromě černé také cihlová, vínová a červená, k dezénu žlutých květů půjde výborně okrová a hořčicová atd. Skvělým trikem jak pracovat s květinovým vzorem je i vrstvení. Oblečte květinovou košili jako vrstvu mezi rolák a bundu, doplňte černými džíny a kotníkovými botami. Nebo si oblékněte šifonové šaty s „over the knee boots“ a přes ramena přehoďte koženou bundičku nebo dlouhý kardigan, outfit dolaďte stylovým kloboukem.

Jak je kombinovat s jinými vzory

Trochu náročnější, ale o to efektnější, je kombinace s jiným vzorem. Jednou z nejčastějších kombinací je spojení květinového vzoru a proužků. Tato hravá kombinace skvěle rozehraje podzimní outfity a bude rozhodně nepřehlédnutelná. Další variantou je pak kombinace květinového vzoru s jiným květinovým vzorem. U této kombinace platí pravidlo – kombinujte rozdílně velké květinové potisky. Obecně je dobré při kombinování vzorů mít stejnou barvu podkladu u obou vzorů a nebo kombinovat vzory, které obsahují alespoň jednu stejnou barvu, která celý look vizuálně propojí.

Z čeho máte na výběr

A s jakými kousky tedy můžete pracovat? V první řadě jsou to nejrůznější šaty v romantickém duchu, halenky, topy a košile. Dále sukně – právě teď je velmi populární plisování na květinovém potisku. Květovaný vzor ale nemusí být jen tištěný. Tuto sezónu se hodně objevují vyšívané síťované topy nebo kožené bundy a mikiny s květinovou výšivkou. Další možností jsou květinové vzory vytkávané přímo na látce, například brokátové tkaniny a stejně tak květinový vzor vyplétaný na svetrech. Květy můžete nosit i na doplňcích – ponožkové boty na nízkém podpatku jsou hit stejně jako veselá kabelka s květinovým tiskem nebo výšivkou. Tak už víte, jakou kombinaci květinového vzoru vyzkoušíte zítra vy?

 

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15