• Lifestyle  • KDYŽ UŽ PŘISTAVĚT….TAK STYLOVĚ!

KDYŽ UŽ PŘISTAVĚT….TAK STYLOVĚ!

Staré domy někdy svou velikostí prostě nestačí a leckdy je třeba jejich obytný prostor trochu „nafouknout.“ Málokdy se však podaří skloubit staré s novým a přitom neporušit estetickou hodnotu stavby. Tato tradiční řadovka z režných cihel na jednom z předměstí Londýna, která dostala novou přístavbu, je ukázkou opravdu zdařilého projektu takovéto renovace.

Architekti se rozhodli rozbít monolitickou masu cihlového zdiva a pravidelných linií a proto jako hlavní materiály volili dřevo a sklo. Ty pak ostře kontrastují s původním domem a dramatický tvar a nepravidelné křivky přístavby celkový dojem perfektně dotvářejí. Je jasně vidět co je nové a co je staré, přičemž přístavba nijak neruší původní výraz domu. Spíše jí jen dotváří a navíc symbolicky představuje přechod mezi interiérem a exteriérem domu.

Prostor byl již od začátku projektován pro umístění kuchyně s jídelnou. Jednoduchá linka v bílém lesku pak skvěle koresponduje s výraznou architekturou stavby a ukrývá v sobě vše potřebné na relativně malé ploše. Architekti se rozhodli nepoužít tolik populární ostrůvky a tak jediným dalším zařízením místnosti je jídelní stůl s bílou deskou, doplněný letitými dřevěnými židlemi a vestavná lavice pod schody, vedoucími do ostatních prostor domu.

Poděkování a zdroj fotografií: Scenario Architecture