• Lifestyle  • Kina promítají online: Jaké snímky si nenechat ujít?

Kina promítají online: Jaké snímky si nenechat ujít?

Všechna kina byla nucena zavřít své sály a opět se přesunout do online kolejí. Zkušenosti už mají z březnové karantény, a tak ví, jak na to. Mimo starých klasik představují i nové filmy. My vám přinášíme tip na ty nejlepší.

Pokud nevíte, jak se k online kinům dostat, rádi vám dáme vědět, jak na to. Online vysílání zprostředkovává organizace Moje kino LIVE. V této organizaci jsou zapojená menší kina, které všichni určitě znáte- Aero, Bio Oko, Světozor a Přítomnost. Projekce probíhá formou streamu. Vy si koupíte lístek, stejně, jako v normálním kině. Co se týče vstupného, je jen na vás, kolik za vstupenku zaplatíte. Cena se pohybuje od 100 až do 1000 korun. Záleží na vás, jak moc chcete kina podpořit. Vstupenka vám přijde na e-mail. Společně se vstupenkou vám přijde i odkaz na stream, kde se bude film vysílat. Krom filmu můžete využít i chatu, který je vám k dispozici 30 minut před filmem a nějaký čas po filmu. Díky němu si můžete psát s ostatními diváky o to, jak na vás film zapůsobil, jak vás bavil nebo zda je některý film od režiséra vaším větším oblíbencem, než zrovna ten, který jste zhlédli. Zároveň jsou do chatu posílané zajímavosti k filmu přímo od organizátorů streamu.

Organizace má i své sociální sítě, na které přidává aktuální novinky a zajímavosti ohledně filmů, které se v kinech vysílají. Zároveň teď probíhají festivaly, které se také kvůli aktuální situaci nemohly uskutečnit. I ty jsou vysílané online formou. Speciálně Festival Otrlého diváka doporučujeme. Na své si přijde každý fanoušek bizárních filmů.

A teď už se vrhněme na tipy na filmy, které si nesmíte nechat ujít. Vstupenky můžete zakoupit ZDE

Corpus Christi

Čas promítání: 6.11. od 20:30 hodin

Dvacetiletý Daniel projde v nápravném zařízení pro mladistvé duchovní proměnou. Chtěl by se stát knězem, s jeho trestním rejstříkem na to ovšem nemůže ani pomyslet. Když je propuštěn a má začít pracovat v truhlárně na malém městě, převlékne se po příjezdu do kněžského a díky náhodě se ujímá péče o místní farnost. Příchod mladého charismatického pastýře rozčeří stojaté vody a místní komunita, krutě zasažená tragédií, k níž tu došlo, může s jeho pomocí začít pomalu léčit své rány. Uspěje Daniel ve svém poslání? A za jakou cenu?

Léto 85

Čas promítání: 7.11. od 20:30 hodin

Francouzské pobřeží v Normandii, léto roku 1985. Z rádií a kazet znějí The Cure, Bananarama a Rod Stewart. Šestnáctiletý Alexis potkává staršího, charismatického a tajemného Davida. Začíná přátelství plné plaveb na moři, výletů na motorce, nocí beze spánku, svobody a poznávání dospělého světa. Zážitky rychle nabývají na intenzitě, než se vše osudově zvrtne a Alexis se stává hlavním podezřelým v policejním vyšetřování… Režisér François Ozon (8 žen) se vrací ke kořenům mistrovsky odvyprávěným příběhem, který dokonale zprostředkovává atmosféru poloviny osmdesátých let.

Frida – viva la vida

Čas promítání: 12.11. od 20:30 hodin

Frida Kahlo dnes platí za ikonu nezávislosti a ženství. Její život ale provázela bolest, která se promítla do jejích obrazů. „Nemaluji sny ani noční můry, maluji svou vlastní realitu,“ říkávala umělkyně o svém díle plném kontrastů. Stejně nahlíží na osobnost mexického umění i dokument Frida – viva la vida. V hlasovém doprovodu italské herečky a režisérky Asie Argento zobrazuje Kahlo na jedné straně jako ženu zmítanou agónií i láskou, na druhé jako malířku osvobozenou od svých tělesných hendikepů.

Další platformou pro sledování filmů online je Aerovod. Výhodnější je, že nemusíte sledovat filmy v určitý čas. Jakmile máte chuť na film, stačí, když ho zaplatíte a automaticky dostanete přístup k němu. Je to tedy výhodnější na čas. Na druhou stranu nemůžete konverzovat s diváky. Záleží už jen na vás, co vám vyhovuje více. Na Aerovodu najdete spíše starší filmy či filmy, které už v kinech byly.

Palm Springs

Bezstarostný pohodář Nyles se na opulentní kalifornské svatbě kouše nudou. Stejně jako nevázaná a mírně cynická sestra nevěsty Sarah. Když spolu uvíznou v časové smyčce a prožívají ten samý svatební den znovu a znovu, hledají způsoby, jak se zabavit, nebo alespoň nezbláznit. Ať udělají cokoliv, ráno neponesou žádné následky, a tak postupně ztrácejí veškeré zábrany… Chytrá i ztřeštěná letní komedie vás rozesměje nahlas a zároveň vám připomene, že i když zdánlivě na ničem nezáleží, stojí za to zachovat si aspoň trochu lidskosti a lásky. (Aerofilms)

Proxima

Astronautka Sarah se připravuje na roční pobyt na oběžné dráze. Jako jediná žena ve vesmírné misi „Proxima“ podstupuje psychicky a fyzicky náročný trénink, zatímco pečuje o svou milovanou sedmiletou dcerku Stellu. Perfekcionistka Sarah se snaží v práci podávat stoprocentní a soustředěný výkon, s blížícím se odloučením je to však čím dál složitější. Strhující příběh matky a dcery má navzdory netradičnímu prostředí univerzální téma: hledání rovnováhy mezi osobními sny a rodičovskou láskou.(Aerofilms)

Střídavá péče

Myriam a Antoine Bessonovi se rozvedli. Syna Juliena dostala do péče matka, která se jej snaží chránit před jeho otcem, o němž tvrdí, že je agresivní. Antoine však prosí o střídavou péči svého syna. Julien je svědkem stupňujícího se konfliktu mezi jeho rodiči a je donucen jít na hranici svých možností, aby zabránil tomu nejhoršímu.(Artcam Films)

Démanty noci

Obraz útěku dvou českých mladíků z transportu smrti je dynamizovaný a významově prohlubovaný vkomponováním asociativních retrospektiv zážitků a představ jednoho z nich. V opakovaných projekcích jeho snů, obav a tužeb vše lidské pomalu ustupuje živočišnému, úměrně s rostoucím tlakem ohrožení. Naturalisticky živě zhmotněná situace utečenců – jejich hlad, únava, úzkost, nutkání sebezáchovného pudu – to vše naznačuje pokus o záchranu za jakoukoliv cenu. Dvojice se stává štvanou zvěří, jíž loví senilní starci sudetské vesnice, zobrazující vládu bezmocných. Film ztvárňuje proud vědomí, transponují vnitřní vidění do strohé a originálně sevřené podoby, odkrývající hloubku úzkosti, šílené opuštěnosti, poníženého člověčenství, nemožnosti s někým se dorozumět a trápení se člověka jako odcizeného elementu v nepřátelském světě. Leitmotivem je touha po bezpečí, prezentovaná jako touha po domově. Němcův celovečerní debut patří k absolutní špičce české kinematografie. Zároveň navazuje na jeho krátký absolventský film Sousto, a to především zásluhou kamery, obdivuhodně se pohybující a kreslící smutek a bezútěšnost lesa..

Zdroj fotografie: Unsplash