• Beauty  • Podzimní příval vůní. Jakou parfémovou novinku si vybrat?

Podzimní příval vůní. Jakou parfémovou novinku si vybrat?

Podzim je již v plném proudu, teploty zůstávají na deseti stupních a podzimní listy stromů hýří pestrou paletou barev. Nastal tedy pravý čas odložit parfémy s květinovou a ovocnou vůní a vsadit na hřejivé podzimní vůně, které vás budou doprovázet v sychravých dnech. Svět vůní si pro nás přichystal velkou řadu novinek, které rozhodně musíte vyzkoušet a naladit se tak na tu správnou atmosféru podzimu!

Giorgio Armani My Way

Tuhle novinku od Armani Beauty si rozhodně nesmíte nechat ujít! V této vůni se spojují složky takřka z celého světa. Však první složkou, kterou ucítíte, je citrusový bergamot z Kalábrie ve spojení s pomerančovým květem z Egypta. Poté je ve vůni obsažena vůně bílých květů, opojný jasmín a tuberóza až z daleké Indie. Závěr vůně tvoří smyslná vanilka z Madagaskaru a hřejivé cedrové dřevo. Podle mnohých žen se jedná rozhodně o parfém, ke kterému se budete znovu a znovu vracet, jelikož v jedné lahvičce se ukrývá velká dávka smyslnosti. Třešničkou téhle novinky je, že flakonek voňavky je znovu naplnitelný.

Marc Jacobs Perfect

Již podle flakonku můžete usoudit, že se jedná o velice hravou vůni v podání Marca Jacobse, který se rozhodl touto vůní vyjádřit své pravé já. Parfém je tedy inspirován jeho samotnou mantrou, která vyjadřuje: „I am perfect as I am“, což symbolizuje i tetování „perfect“ na jeho zápěstí. Co se týká složení parfému, jedná se o velice harmonickou vůni čerstvých květinových a uklidňujících jemných tónů. Vůně se otevírá šťavnatými tóny rebarbory a narcisu, které následně odhalují harmonické srdce mandlového mléka. Vůně se uzavírá jemným cedrovým dřevem a kašmírem.

Valentino Voce Viva

Celá tato vůně se nese v duchu, že stejně jako hlas je vůně něčím osobním a zároveň intimním. Vůně oslavuje hlas každé ženy jediným prohlášením: Můj hlas. Má síla. Voce Viva je oslavou rozmanité ženskosti, typické pro značku Valentino. Vůně vás zprvu okouzlí kombinací svěžího italského bergamotu a sladké mandarinky, kterou ucítíte hned na začátku. Poté ucítíte bohatost kombinace pomerančového květu a gardénie a závěr celé vůně tvoří vanilka, která nejvíc vstoupí do popředí při doznívání celé vůně. Takhle kompozice jednotlivých složek vám zaručí, že se vůně stane vaší novou závislostí.

Givenchy L’Interdit Intense

Takhle vůně je vyloženě stvořena pro chladnější dny a sychravé podzimní večery, jelikož se jedná o velmi výraznou a sofistikovanou vůni, která vás láká se vydat hluboko do zakázaných míst. Její impulzivní, syrová a lákavá vonná kompozice v sobě skrývá pomerančový květ, návykovou tuberózu, smyslnou vanilku a špetku slaných pražených sezamových semínek. Tmavý flakón parfému ztělesňuje záhadu, je hypnotický a láká k přestupkům.

Maison Margiela REPLICA Whispers in the Library

Tato orientální hřejivá vůně z kolekce Replica je na podzim vskutku jako dělaná. Jedná se o velmi specifickou vůni, která je složena z vanilky na dřevitém základě, inspirovaná vůní voskového dřeva a papíru. Vůně má ve vás probudit atmosféru, jako byste se zrovna ocitli v nádherné knihovně našich předků plné dřevěného nábytku a knih. Jedná se o unisex vůni, ovšem vůně se zcela jinak rozvoní na každém z nás, ale můžeme vám slíbit, že s použitím tohoto parfému, uslyšíte jen samé komplimenty.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10