• Lifestyle  • Klasický coastal style v moderním pojetí

Klasický coastal style v moderním pojetí

Přestavby tohoto plážového domu, poblíž australského Sydney, se bravurně zhostil architektonický ateliér Luigi Roselli Architects. Dům nejenže dostal nový kabát, ale zároveň byl rozšířen o přístavbu, jež poskytla majitelům další obytný prostor. Vila se nachází uprostřed pěstěné zahrady s množstvím palem a subtropické vegetace a je obklopena po celém svém obvodu verandami, které skýtají příjemný stín během parných letních dní.  Oblé a hravé linie stavby stejně jako barevná kombinace syté námořnické modři, doplněné bílou na jeho fasádě pak evokuje pobřežní styl.

Interiérům domu dominuje minimalistický koncept a bílá barva. Architekti odstranili většinu příček a propojili tak celé zvýšené přízemí v jeden velký funkční celek. Interiéry dostaly nádech nenucené elegance a všudypřítomné přirozené světlo proniká bezezbytku do většiny prostor stavby. Tento dojem ještě více umocňují vysoké stropy ve většině pokojů. Architekti využili doslova každý milimetr a v rámci minimalistické filosofie je většina úložných prostor řešena vestavnou formou. Mezi mnoha jinými jmenujme kupříkladu knihovny v obývacím pokoji, jež pokračují komunikačním koridorem mezi kuchyní až do schodišťové haly, která spojuje hlavní společenský prostor v přízemí se soukromou zónou v patře.  Knihy a vystavené předměty vytvářejí v nerovnoměrném rastru polic různých tvarů a velikostí funkční a zároveň dekorační prvek. Velkorysá ostrůvková kuchyně, jež se nachází zčásti v nové přístavbě, je pak v barvě přírodního dubu a tvoří velmi zajímavý designový kontrapunkt. Zbytek zařízení se omezuje pouze na nejnutnější nábytek, aby tak zůstalo zachováno maximum volného prostoru.

V prvním patře se již tradičně nacházejí ložnice s koupelnami, jejichž zařízení se nese ve stejném duchu jako v přízemí. Za zmínku dozajista stojí nádherná solitérní vana v černé barvě v hlavní koupelně, evokující svým skandinávský design.

Poděkování a zdroj fotografií: Luigi Roselli Architects