• Fashion News  • Konec stereotypů: ETHEREAL by JAZA BY AND x EVA BRZO

Konec stereotypů: ETHEREAL by JAZA BY AND x EVA BRZO

Na brněnské módní scéně není o mladé talenty nouze. Vzniká tak spousta zajímavých fashion projektů obohacujících naše životy o krásné věci přinášející nové vjemy i zážitky. Jedná se většinou o malé kolekce čítající několik oděvů a solitérní designové kousky, které vynikají neotřelým nápadem i jasným rukopisem. Představujeme vám editorial ETHEREAL by JAZA BY AND x EVA BRZO.

Ethereal

Designérky nás zavedly do abstraktního fantaskního světa oproštěného od zažitých stereotypů. Magické bytosti reprezentují návrat/propojení městského života s přírodou. Ve stejném duchu tvoří i obě dámy. Jejich kolekce jsou povětšinou unisexové, s citem vybírají materiály i suroviny a respektují principy udržitelnosti, vznikají tak neopakovatelné a originální věci.

JAZA BY AND

Za značkou JAZA BY AND stojí Andrea Poslužná, která navazuje na rodinnou krejčovskou tradici. Andrea tvoří unisexové oblečení, které překračuje hranice konvencí, zabývá se upcyklací, přepracováním střihů, vytvářením doplňků i kousků na zakázku. Její tvorba odkazuje do minulosti, je však obohacena o potřebnou dávkou moderní hravosti.

Eva Brzo jewelry

Eva Brzo jewelry je mladá šperkařská značka založená v roce 2020 Evou Brzobohatou. Ve svých kolekcích se designérka snaží o propojení řemesla s konceptuálním uměním. Pod rukama Evy tak vznikají nadčasové a unisexové šperky, které lze nosit samostatně nebo je dle libosti vrstvit. Vybrat si můžete jak minimalistické kousky, tak výrazné šperky s barevnými kameny.

Photo: Bára Nosková

MUA and hair: Kateřina Koki9 Mlejnková

Models: Cobra, Jules, Richard from New Aliens Agency, Andrea Poslužná, Eva Brzobohatá

Flower installation: Barbora Svorová

Clothes and styling: Andrea Poslužná, JAZA BY AND

Jewelry: Eva Brzobohatá Eva Brzo jewelry