• Beauty  • Kosmetika netestovaná na zvířatech, za kterou nemusíte utratit mnoho peněz

Kosmetika netestovaná na zvířatech, za kterou nemusíte utratit mnoho peněz

Kosmetické produkty se staly součástí našeho denního života, avšak ne vždy se konkrétně zamýšlíme nad původem daného produktu. Mnoho z nás se domnívá, že kosmetika testovaná na zvířatech se již nevyskytuje na území Evropské unie kvůli zákazu, který byl již před pár lety nastaven. To ale bohužel nezaručuje, že se na evropský trh nedostávají výrobky, které takové testování absolvovaly. Proto se pojďme společně podívat na výčet cenově dostupných kosmetických značek, u kterých máme jednoznačnou jistotu, že na tento etický problém nenarazíme. 

Manufaktura

První kosmetická značka, kterou si zde zmíníme, nese název Manufaktura. Manufaktura se zabývá výrobou kosmetiky, která je inspirovaná samotnou českou tradicí. Jedná se tak o lokální značku a především výrobu, kterou rozhodně stojí za to podpořit. Tato kosmetická značka se stala vůbec jedním z prvních držitelů mezinárodního certifikát Humane Cosmetics Standart u nás. Pyšní se tak rozsáhlou nabídkou produktů netestovaných na zvířatech, které jsou jednoznačně velice dostupné. Nabídka produktů Manufaktury obsahuje jak pečující tělovou kosmetiku, tak zároveň zde nalezneme i produkty na vlasy nebo například jemné smyslné vůně.

vlevo rostlinné mýdlo Levandule & vřídelní sůl 150 g (129 Kč), vpravo jemný noční pleťový krém Mrtvé moře 50 ml (315 Kč)

Lush

Ručně vyráběnou kosmetiku jménem Lush si zde bezpodmínečně musíme zmínit. Značka Lush je ve světě proslulá především svým eticko-ekologickým přístupem, specializující se na výrobu mýdel, peelingů, všemožných doplňků pro zpříjemnění koupele a mnoho dalšího. Na výrobu produktů jsou zde kladeny velice přísné požadavky, kdy samotný zákazník má tak jistotu, že produkt je vyroben pouze z těch nejlepších surovin, které podléhají přísným standardům.

vlevo čerstvá čistící roláda Aqua Marina 100 g (310 Kč), vpravo koupelová bomba Intergalactic 200 g (175 Kč)

Balm Balm

Od lokální české výroby se přesuneme trochu dále, a to konkrétně do Velké Británie. Značka Balm Balm je rodinná firma zaměřující se na přírodní kosmetiku, která nabízí nejenom produkty netestované na zvířatech, zároveň se však zabývá výrobou recyklovaných obalů, ve kterých své produkty distribuují. Sortiment produktů značky Balm Balm se převážně orientuje na balzámy na rty a obličej, zároveň však i na pleťové séra a oleje. Všechny produkty disponují zárukou 100 % čistého přírodního složení.

vlevo šípkové sérum Malý zázrak 30 ml (569 Kč), vpravo čistící balzám 30 ml (359 Kč)

The Body Shop

Další kosmetická značka, o které jste minimálně určitě již někde zaslechli, nese název The Body Shop. The Body Shop je anglická značka kosmetiky, která vyčnívá svou nabídkou produktů vyráběných výhradně z eticky získávaných surovin a jsou taktéž držiteli již zmiňovaného mezinárodního certifikátu HCS. Nabídka produktů zahrnuje nejen pečující kosmetiku, ale také i tu dekorativní, kdy jednotlivé ceny se pohybují ve velice příznivém a dostupném rozmezí.

vlevo rozjasňovač Drops of Glow 15 ml (209 Kč), vpravo ovocný koktejl do koupele Banán 250 ml (389 Kč)

Jäson

Posledního favorita, kterého si zde zmíníme, je přírodní kosmetická značka jménem Jäson, která má kořeny až ve vzdálené Americe. Hlavní myšlenkou při zakládání této značky bylo vytvořit zdraví prospěšné, nezávadné a přirozeně účinné produkty orientující se na základní péči o tělo. Tomuto slibu je značka Jäson věrná již přes 50 let a je proslulá především svými cenově dostupnými tělovými produkty, které jsou vyráběny z přírodních složek bez obsahu chemických konzervantů a barviv. Všechny jejich výrobky tak hrdě nesou certifikát HCS.  

vlevo šampon Tea Tree 517 ml (222 Kč), vpravo šampon Biotin 473 ml (162 Kč)

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9