• Lifestyle  • Kouzlo bylinných čajů, které umí dodat potřebnou energii vašemu tělu

Kouzlo bylinných čajů, které umí dodat potřebnou energii vašemu tělu

Jarní únava se vás stále nechce pustit? Cítíte se unavené po vleklé zimě? Bylinky vám mohou zdravou a relativně levnou cestou pomoci dobít baterky. Přinášíme vám několik typů na bylinné čaje, které vás zahřejí a navíc výborně chutnají!

Byliné čaje se užívaly od pradávna. Léčily se s nimi neduhy, sloužily však dobře i k povzbuzení mysli. Dnes jsou běžně k dostání v lékárnách, drogeriích, supermarketech nebo obchodech se zdravou výživou. Koupit si můžete buď namíchané směsy přímo na potíže, které vás konkrétně trápí, nebo si můžete nechat doporučit jeden druh byliny, která působí přímo. Ideální je pít dva šálky denně a to nejlépe ráno a večer.

Prohlédněte si tedy několik doporučených směsí, které jsme přímo pro vás nakombinovaly tak, aby vašemu tělu ulevily a dodaly potřebnou energii.

  1. Pro klid v duši: mateřídouška, meduňka, máta, levandule.
  2. Pro uvolnění mysli, podporu myšlení: dobromyl, tymián, jinan dvoulaločný
  3. Na pročištění krve a podporu oběhu: sedmikráska, pampeliška, bršlice kozí noha, kopřiva
  4. Při zažívacích potížích, nadýmání: bazalka, dobromysl, poppenec, mateřídouška, tymián, máta

U bylinek je navíc skvělé, že si je můžete pěstovat sami v květináči nebo truhlíku za oknem. Máte tak vždy přístup k vlastním čerstvým ingrediencím do čaje nebo do vaření. bylinky můžete přidávat do salátů, jako ozdobu polévek nebo s nimi posypat chleba. Jen nezapomeňte na pravidelnou zálivku a světlé místo na okně.

Zdroj: Unsplash