• Beauty  • Krásné vlasy začínají u mytí

Krásné vlasy začínají u mytí

Ačkoliv se vám může zdát zvláštní, pozastavovat se nad mytím vlasů, správné vykonávání jednotlivých kroků tvoří velkou část péče o ně. Můžete tak zabránit zbytečnému lámání a třepení a naopak vlasy lépe vyživit. 

  1. Před každým mytím si vlasy pečlivě rozčešte.
  2. Než nanesete na vlasy šampon, je nutné aby byly opravdu mokré. Při namáčení použijte teplou vodu, která dobře otevře vlasové vlákno, a díky tomu se lépe vymyje mastnota a nečistoty z vlasu. Dávejte pozor, aby voda nebyla příliš horká, to vlasům také nesvědčí.
  3. Šampon nanášejte pouze ke kořínkům, ne do konečků. Část vlasu blíže ke kořínkům je vždy mastnější a konečky naopak sušší a náchylnější k třepení. Vzhledem k tomu, že šampon má tendenci vlasy vysušovat, snažte se nanášet co nejmenší množství do délek.

Nepoužívejte zbytečně velké množství šamponu. Naneste do dlaně množství o velikosti lískového oříšku.

 

  1. Šampon nanášejte do vlasů velmi jemně, vlasy nedřete o sebe. Když jsou mokré, mnohem snáze se třepí a lámou. Navíc, správná masáž vlasové pokožky znamená lepší prokrvení, a to pak rychlejší růst vlasů.
  2. Ačkoliv spousta návodů na obalech šamponů radí postup opakovat dvakrát, ve většině případů je to spíš zbytečné, vlasy se více vysušují.
  3. Po důkladném vymytí šamponu vlasy lehce vyždímejte a poté naneste kondicionér nebo masku. Oba produkty nanášejte pouze do konečků, nikdy ne ke kořínkům. Nechte působit jak dlouho je potřeba.
  4. Při konečném vymývaní vlasů použijte studenou vodu, ta vlasové vlákno pečlivě uzavře, a tak bude méně náchylné k dalšímu třepení a vlasy budou lesklejší.

Vždy používejte přípravky určené pro váš typ vlasů.

Experti doporučují mýt vlasy třikrát týdně, častěji to pro vlasy znamená zbytečné zatěžování.

Zdroje: 1, 2, 3