• Lifestyle  • LEMARKET slaví 10 let a představí přes 180 lokálních značek, designérů a umělců

LEMARKET slaví 10 let a představí přes 180 lokálních značek, designérů a umělců

Ještě nemáte vánoční dárky nebo byste jen rádi udělali radost svým blízkým či sami sobě? Doporučujeme zavítat 9. a 10. prosince na LEMARKET, který letos slaví 10 let a chystá svůj největší ročník v Národním domě na Smíchově. Společně s obchodem ONES představí přes 180 lokálních značek, designérů a umělců.

LEMARKET je moderní tržiště, které pro své návštěvníky objevuje lokální značky a nabízí možnost setkat se s jejich autory. „Každý rok dbáme na výběr tvůrců, příjemnou atmosféru i estetické prostředí. Chceme dát lidem možnost koupit vánoční dárky od místních značek, letos však chystáme něco speciálního. Spojili jsme se s ONES Concept Storem a v Národním domě na Smíchově otevřeme veřejnosti dvě patra nacpaná českými produkty, designem, uměním a jídlem,“ říká organizátorka Elena Janota.

S mottem 10 let spolu! chystá na ploše 5 000 m² svůj dosud největší ročník. Přízemí Národního domu na Smíchově bude pod záštitou malostranského obchodu ONES Concept Store prezentovat výběr 60 českých a zahraničních designérů a umělců, první patro pak nabídne pod kurátorským výběrem LEMARKETU přes 120 lokální tvůrců. Budete tak mít možnost objevit přes 180 značek z oblastí módy, kosmetiky, šperků, doplňků do bytu, dekorací, dětského oblečení a hraček, poctivých delikates, papírenských skvostů nebo potřeb pro čtyřnohé kamarády. 

V přízemí ONES Concept Storu se setkáte s tvorbou designérů a značek jako je Eliška Lhotská, BRO., Ademi, Jana Rollo, Hana Frišonsová, Johana Skálová, Maria Makeeva, Studio Muun, Backyard a další. Vůbec poprvé se zde také představí značka betonového nábytku a doplňků CULTO. V prvním patře LEMARKETU pak nebudou chybět stálice lokální scény jako oblečení City Folklore, Jen Se Leje, Oneday nebo kosmetika Jagaia, vonné studio Perfumed Prague a Havlíkova přírodní apotéka. Objeví se i nové značky jako šperky EVA BRZO nebo keramika od KABOceramics.

Akce nabídne samozřejmě i gastro zónu, kde budete moci ochutnat něco dobrého například z pekárny La Forme či si dát vánoční večeři s Ambiente doplněnou o vína z Alma Wines. Čeká vás také příjemná hudba a bohatý doprovodný program.

LEMARKET se uskuteční 9. a 10. prosince v Národním domě na Smíchově, v sobotu od 11 do 20 a v neděli od 10 do 20 hodin. Vstupné na jeden den činí 150 Kč, na dva dny 200 Kč. Děti do 15 let a senioři mají vstup zdarma. 

Zdroj: LEMARKET archiv