• Beauty  • Letní péče o pokožku

Letní péče o pokožku

Každé roční období vyžaduje specifickou péči o pokožku. Slunce, opalování, koupání, mořská voda…To vše má vliv na naši pokožku. Je potřeba o ni pečovat a chránit ji.

Opalování je pro pokožku zatěžující. Ztrácí elasticitu a přirozenou schopnost regenerace, rychleji stárne. Pokud si chcete udržet mladistvý vzhled, jednoduše se nesnažte získat co nejopálenější vzhled.

Na trhu najdeme různé opalovací přípravky, které se dělí podle typu pokožky. Znáte svůj fototyp?

Existují čtyři základní typy. Pro první dva je typické spálení po pár minutách. Kůže je zčervenalá, objevují se pihy a opálení nevydrží. Prvnímu typu dermatologové doporučují vyhýbat se slunci úplně, druhý typ může na slunce s nejvyšší možnou ochranou. Třetí typ se vyznačuje snadným, rychlým zhnědnutím a čtvrtý typ patří přirozeně snědší kůži.

Doporučované stupně ochrany

Fototyp I: SPF 25 až 30, u moře SPF 50
Fototyp II: SPF 15 až 20, u moře SPF 30 až 40
Fototyp III: SPF 10 až 15, u moře SPF 20
Fototyp IV: SPF 6 až 10, u moře SPF 15 až 20

Je to jednoduché. Čím vyšší faktor zvolíte, tím lépe svou pokožku ochráníte před spálením a předčasným stárnutím v podobě vrásek a pigmentových skvrn.

Před UV zářením vás ochrání dostatečné množství opalovacího přípravku. Na obličej by jste měli nanést zhruba třetinu až polovinu čajové lžičky, na tělo pak dvě polévkové lžíce krému. Vrstvu sluneční ochrany je dále potřeba pravidelně obnovovat. I když se nekoupete, aplikujte opalovací přípravek po dvou až třech hodinách znovu. A nezapomeňte, voděodolné přípravky zaručují ochranu během koupání, když se osušíte ručníkem, jejich účinnost klesá.1

 

 

 

 

 

 

 

 

Obličej, krk a dekolt chraňte před slunečními paprsky ještě vyšším ochranným faktorem než tím, který používáte na zbytek těla. Doporučujeme SPF 30 a výš. Citlivou pleť kolem očí chraňte slunečními brýlemi.

Po opalování pokožku natřete zklidňujícím a hydratačním balzámem. Suché pokožce více vyhovuje mastnější poopalovací emulze, normální pokožce rychle se vstřebávající tělové mléko. Na obličej používejte taktéž hydratační krémy. Pokud se vrátíte z dovolené u moře, pokožku hydratujte i dvakrát denně, aby nebyla suchá a napnutá.

Zdroj: 1, 2