• Events  • Letošní designSUPERMARKET představí téměř dvacet nových projektů českého a zahraničního designu

Letošní designSUPERMARKET představí téměř dvacet nových projektů českého a zahraničního designu

Tradiční předvánoční festival současného autorského designu designSUPERMARKET se letos uskuteční již po desáté. Jubilejní ročník hostí od 8. do 11. prosince Kafkův dům nedaleko Staroměstského náměstí v Praze. DesignSUPERMARKET nabídne na jednom místě nejen tvorbu začínajících designérů, ale i etablovaných značek, které společně s festivalem dozrály.

Svou tvorbu zde představí přes devadesát českých i zahraničních designérů a značek z oblasti bytového designu, módy, šperku, grafiky, ilustrace, skla a porcelánu či dětského designu. Designéři a značky byli vybráni kurátorským týmem ve složení Veronika Ruppert, Tereza Vernerová a Darina Zavadilová.

V kategorii módy a módních doplňků uvedou nové kolekce známá jména jako je Leeda,mim-michaela-capkova SISTERCONSPIRACI, IMRECZEOVA nebo slovenští Buffet Clothing. „Hned dvě značky, ODIVI a Jakoby, představí vedle šatů i vlastní řadu kosmetických produktů. Svěží novinkou je například značka MIM Michaely Čapkové, studentky ateliéru Liběny Rochové na UMPRUM, a její kolekce HOODIEMONKS denimových bund, plášťů a mikin, inspirovaných rapujícími mnichy z Japonska,“ uvedla kurátorka Veronika Ruppert. Svou kolekci pohodlného oblečení představí také Markéta Dvořáková pod značkou Made by Ordinary.

unostoZ oblasti šperku se vedle stálic jako je např. Zorya, Eva Růžičková, Kristýna Malanová nebo UNOSTO, představí i několik nováčků. „Například Jana Voňková, čerstvá absolventka šperku na bratislavské VŠVU, uvede šperky a drobné objekty z kolekce Snové prostory. Minimalistické šperky ze stabilizovaného dřeva představí pod značkou LESS}MORE designérky Markéta Šumová a Adéla Wiesenbergová, které spojuje studium v ateliéru K.O.V. na UMPRUM. Kromě toho přiveze své prodejní kolekce hned 5 autorů z Izraele,“ sdělila kurátorka Tereza Vernerová Volná.

V rámci prezentace produktového designu a doplňků se návštěvníci mohou těšit na studio Durch Duo, které loni získalo za sérii ručně šitých koberců PASTVA cenu festivalu designSUPERMARKET v kategorii nejlepší produkt. I zde nebude chybět řada novinek, například experimentální projekt Adama Turečka „Craft Brut“ nebo písmomalířský projekt typografky Petry Dočkalové.

petra-docekalovadurch-duo

V kategorii produktů pro děti bude představeno množství známých i nových jmen, například dřevěné hračky designérek MY DVĚ.

Tradičně se otevře knihkupectví, výstavy, pop-up bistro s kavárnou a v rámci doprovodného programu proběhnou večírky a přednášky v prostoru NOD v Dlouhé ulici. Letos bude navíc poprvé k vidění i prezentace pražských designových obchodů.

Více informací o programu naleznete na http://www.designsupermarket.cz