• Styling  • Levi’s jeans: American classic

Levi’s jeans: American classic

Plánujete si pořídit nové džíny a nevíte, mezi tak vysokou nabídkou, které si vybrat? Představíme Vám asi nejznámější a nejoblíbenější džíny na světě. Mají prodejny ve více než 150 zemí. Tuto firmu tvoří společnosti Levi’s, Dockers, Signature by Levi Strauss & Co. a dENiZEN. A má soukromou oděvní firmu, sídlící v San Franciscu ve Spojených státech.

džíny

 

Střihy džínů Levi’s:

ORIGINAL STRAIGHT – nejkultovnější a nejrozšířenější džíny na světě. Mají rovný střih a poklopec na knoflíky.

REGULAR TAPERED – se zužujícími se nohavicemi a prodlouženými zadními kapsami vypadají skvěle s ohrnutými nohavicemi.

SKINNY – pořádně úzké džíny, pokud tedy dáváte přednost excentričtějšímu či punk-rockovému stylu.

REGULAR STRAIGHT – mají rovný střihu s poklopcem na zip a mírně zvýšeným pasem, můžete je nosit na mnoho způsobů.

header-image-501-ct

Dokonale tvarující kraťásky

Dokonalý střih s kvalitním džínovým materiálem je vždy trefa do černého. Právě takové vyrabí Levi’s a nabízí je ve svých prodejnách po celém světě. V létě si je užijete a nebude je chtít nikdy sundat. Ten kvalitní materiál si dozajista zamilujete.

s-l1000 (1)

Levi’s číslo 501

První džíny dostaly číslo 501. Dnes jsou považovány za legendy. Ale pořád jsou velmi žádané. Jsou považovány za věčnou klasiku. Na modelu 50s-l10001, kalhotách s rozparkem na knoflíky, prvotním tvaru pro všechny džíny se od prvního návrhu, který přibližně před sto padesáti lety vytvořil sám zakladatel firmy Levi Strauss, téměř nic nezměnilo. V roce 1934 Levi Strauss & Co. založili Lady Levi’s jako jednu z prvních značek jeansů pro ženy. Během 2. světové války nosili američtí vojáci Levi’s  jeans, trička, bundy a tím je uvedli na mezinárodní scénu. K oblibě značky Levi’s přispělo také to, že ji začali oblékat některé pěvecké a herecké hvězdy, jako např. Marlon Brando či Elvis Presley.

Značka Levi’s se stala symbolem svobody a sebevyjádření v dobách sociálních změn. Přežila Divoký západ a pro mír bojovala ve válkách. Džíny Levi’s jsoorig-1111331u charakteristické a snadno odlišitelné díky tradiční nášivce s motivem dvou koní trhajících džíny na úrovní pásku, obloukovitému stehování na zadních kapsách a červeným praporkem. Podle legendy se Levi Strauss rozhodl nedlouho po vynalezení džínového oblečení v roce 1873 prokázat jeho vynikající kvalitu tak, že džínami Levi’s spřáhl pár koní a nechal je táhnout opačnými směry. Kalhoty tento test vydržely a od roku 1886 mají džíny Levi’s v pase štítek se dvěma koňmi.

Mark♥Po (marketa-potjahajlova.cz)

ZDROJE: 1, 2