• Lifestyle  • LUXUSNÍ DESIGN A ZÁPADY SLUNCE

LUXUSNÍ DESIGN A ZÁPADY SLUNCE

Atypická rezidence na Kypru, postavená na extrémně svažitém pozemku, je dokonalou ukázkou umu a dovedností současných architektů. Tato luxusní víkendová vila byla realizována místním architektonickým ateliérem VardaStudio Architects, na dlouho nevyužité stavební parcele s nádherným panoramatickým výhledem na mořské pobřeží, a poskytuje svým majitelům plnohodnotné útočiště při úniku před ruchem kyperské metropole Larnaky.

Celou stavbu tvoří masivní betonový skelet, jenž umožnil omezení vnitřních nosných prvků na minimum a celý interiér tak byl propojen v jeden veliký funkční celek. Samonosná konstrukce zároveň umožnila otevření velkoplošných oken směrem k moři, díky čemuž nejsou majitelé ochuzeni o úchvatné západy slunce nad mořem ani u jídelního stolu.

Z příjezdové cesty je rozpoznatelná pouze parkovací plocha s bílými garážovými vraty, krytá pouze dřevěnou konstrukcí, jež nalezla své místo na střeše rezidence. K vlastnímu vstupu do domu, jež se nachází v malém patiu o úroveň níž, se pak dostaneme po betonovém schodišti. Stavba z této strany postrádá okna, čímž je dokonale chráněno soukromí jeho obyvatel a zároveň zajištěno potřebné odhlučnění. V tomto patře leží hlavní společenský prostor domu s kuchyní, jídelnou, obývacím pokojem a přístupem na terasu s letní jídelnou a bazénem. Podlahy v tomto patře tvoří luxusní velkoformátová dlažba šedé barvy, stěny jsou povětšinou bílé. Luxusní kuchyňská linka v bílém Corianu byla doplněna snídaňovým stolem v bílém lesku a plastovými židlemi téže barvy. Striktně minimalistický koncept byl rozbit romanticky působícími závěsy. Obývací pokoj s tmavě šedou pohovkou je ozvláštněn betonovou stěnou v pozadí krbu a dvojicí žlutých apartních křesílek. Ve formální jídelně se pak setkáme s dubovým stolem s luxusními židlemi v černé kůži.

Ve spodnějším patře se nachází ložnice a koupelny a tento prostor je vyhrazen výhradně relaxaci. I zde se setkáme s odstíny bílé, šedé a hnědé a nábytkem minimalistických tvarů, aby tak nic nerušilo fascinující výhledy do okolní krajiny. Nejspodnější patro pak hostí posilovnu a malé soukromé wellness s whirpoolem a saunou.

Poděkování a zdroj fotografií: VardaStudio Architects