• Events  • Dotek mladé módy obklopil Zlín

Dotek mladé módy obklopil Zlín

Unikátní módní událost ve znamení mladé módy pod názvem FASHION SHOW DOTEK ve středu 18.02.2015 odprezentovala čtveřici prací studentů designu oděvu Univerzity Tomáše Baťi ve Zlíně a pomohla i lidem  s Alzheimerovou chorobou.

Mezi vybranými návrháři, kteří v tento večer představili kolekce s/s2015 a f/w 2015 byla Kristýna Coufalová s kolekcí Posun, Vivien Babicová s kolekcí TRANSLUCENT, Michaela Hriňová s kolekcí Odraz a čtvrtým vybraným návrhářem byl Jan Černý s kolekcí Vineyard.

KRISTÝNA COUFALOVÁ – Posun

V životě nás obklopuje spousta lidí. Ti nás ovlivňují, formují, posouvají. Máme je rádi nebo je milujeme. Trávíme s nimi části života a zapadáme do sebe. Jako zip …  Stejně jako zip svým posunutím změní tvar oděvu, tak i lidé nás mění.

 

VIVIEN BABICOVÁ – Translucent

Trancslucent znamená v překladu průsvitný. Při tvorbě této kolekce Vivien inspirovala průsvitnost pokožky člověka přes oděv. Tato inspirace se skloubila s jejím dlouhodobým postojem k oděvu a ženskému tělu. V modelech dochází k odhalení kůže ve stejných místech, kde dochází k napínání materiálu – lokty, boky a kolena.

 

MICHAELA HRIŇOVÁ – Odraz

Doba, ve které žijeme je chaotická, je plná svobody a možností. Z každé strany se na nás valí něco jiného a my nestíháme přijímat. Očekávání, možnosti, chtíč, hmota, chaos,trápení, deziluze, tma, nespokojenost, nerozhodnost, smůla, nedůvěra, anonymita, osamělost.

 

JAN ČERNÝ – Vineyard

Nový gang vychází z pole a vinohradu jižní Moravy. Tato kolekce má v sobě uchovávat rodinné dědictví předků Jana Černého. Prarodiče mají svůj vinohrad a pole, pěstují si vlastní zeleninu, ovoce a vyrábí vlastní víno. Pocta úrodě, pocta řemeslu, uvědomění si, že mám být na co hrdý a že je třeba si vážit naší historie a kultury a nejen obdivovat kulturu jiných.

K této příležitosti byla i 13-ti studenty designu oděvu na UTB vytvořena speciální pátá kolekce, která byla určená k dražbě. Na tvorbě speciální kolekce se podílel  Gabriela Petrová, Lukáš Krnáč, Roman Častulík, Katarína Chválová, Helena Pálková, Karolína Černá, Anežka Berecková, Valerie Kamererová a další. V tento večer se podařilo vydražit částku 35 500,-, která poputuje na pomoc do Centra zdravotní a sociální pomoci ve Vizovicích.

Premiérově byla v tento večer odprezentována jako šestá kolekce LEAGUE, která vznikla v rámci nového projektu UTEBE, za nímž stojí studenti čtvrtého ročníku – Hana Prchalová, Terezie Cočevová, Kamila Kmetíková, Nikol Susová, Marie Nováková. Kolekce je prodchnutá mladou krví. Čerpá inspiraci ze studentského života, v které jsou specifické retro prvky s dávkou superhrdinství a materiálem PVC.

Fotografie – Tomáš Gál

 

Marketing manager