• ppl talk  • Mašlička – poznávací znamení kreativní návrhářky Anya Hindmarch

Mašlička – poznávací znamení kreativní návrhářky Anya Hindmarch

Synonymem značky “Anya Hindmarch” je kreativita a humor, které doprovází nejeden projekt této talentované a neotřelé londýnské návrhářky. Pod jménem Anya Hindmarch se skrývají nejen luxusní kabelky ale i doplňky.

1O tom, že Anya, celým jménem Anya Susannah Hindmarch, slaví úspěch po celém světě, není žádný pochyb. Dokazuje to navíc i fakt, že je v současné době otevřeno v devíti zemích více než padesát butiků s jejím jménem. Samozřejmostí jsou obchody v New Yorku, Londýně a Tokiu. Svou kariéru odstartovala Anya, která se narodila v roce 1968, cestou do Itálie, kde objevila vintage tašku. Věřila, že právě tato taška by se mohla líbit mnoha dalším ženám. Tašku poslala do Harpers & Queen a obratem měla na 500 objednávek. Svůj první obchod otevřela již v devatenácti letech na Walton Street v Londýně. Tehdy se inspirovala převážně italským stylem.

Mnoho jejich produktů je pojmenovaných podle londýnských ulic. Vizitkou Anyi je ztělesnění všeho, co je pro vytvoření originálního produktu důležité, tedy zručnost, krásné a kvalitní materiály, neotřelá myšlenka. I právě proto byla a stále je velice oblíbená u významných a slavných osobností, jako je Keira Knightley, Scarlett Johansson, Sienna Miller, Madonna, Claudia Schiffer, Margaret Thatcher, Reese Witherspoon, Emma Watson, vévodkyně z Cambridge či Angelina Jolie.

Cornflakes Maxi Featherweight EburyThe Smiley Collection

V roce 2008 dokonce Anya připravila limitovanou edici kabelek, která se nabízela v 1600 maloobchodních řetězcích ve Spojených státech amerických. Rovněž například spolupracovala s obchodním domem Selfridges na návrhu vánočních dárkových košů. Anya připravuje každým rokem tři hlavní kolekce, které se pravidelně objevují na předních stránkách módních časopisů po celém světě. V neposlední řadě se věnuje rovněž individuálním zakázkám. Jedním z jejich nejznámějších produktů je taška Ebury, která je charakteristická jednoduchým designem i strukturou. To tašce dodává nadčasovost.

Smiley Scarves

Díky svému nadání získala Anya Hindmarch i řadu ocenění. V roce 2006 a 2007 se například stala designérem roku časopisu Glamour či v roce 2007 se stala designérem roku British Fashion Awards. Úspěchy slaví i v oblasti businessu – v roce 2012 získala ocenění podnikatelky roku.

London Fashion WeekZdroj 1 2 3 4 5