• Events  • MBPFW VAN GRAAF JUNIOR TALENT

MBPFW VAN GRAAF JUNIOR TALENT

Ani na přehlídce mladých nadějných návrhářů nechyběla redakce Daily Style. Prohlédli jsme si modely finalistů soutěže Van Graaf Juniot Talent a bylo skutečně, na co se dívat. Jsme nadšeni, když vidíme kolik máme v módním průmyslu nových talentů.

Natálie Dufková F/W 2016-2017
Svrchní materiály s vysokým leskem připomínaly alobal, jenom v růžové barvě. Natálie se nejspíš inspirovala v daleké budoucnosti nebo u mimozemských civilizací. Z řasení kabátů bylo na první pohled znát, že na ně bylo použité velké množství materiálu, díky kterému mohla návrhářka vytvořit velmi specifické kousky. Chválíme za perfektní práci s materiálem, který byl vícekrát skládán a řasen tak, aby bylo dosaženo výjimečného efektu.

MERCEDES BENZ PRAGUE FASHION WEEK KLARA VALKOVA

MERCEDES BENZ PRAGUE FASHION WEEK KLARA VALKOVA

Daniela Pešková & Filip Jakab F/W
Mladá návrhářskou dvojici musíme ocenit hned na počátku. Představila originální, přesto nositelné pojetí módy. Kalhoty krémové barvy z teplákoviny zúžené u kotníku v kombinaci s asymetrickým vrchním dílem a nazouvacími boty bez podpatku bylo ukázkou pojetí celé kolekce Daniely a Filipa. Večerní róba v lesknoucím se saténu byla další, co dvojice prezentovala.

JAN ČERNÝ F/W 2016-2017
Jan v sobě muže nezapřel a ukázal nám pragmatický pohled na módu. Jeho kolekce ale byla příjemným překvapením. Svítivě žluté části kalhot doplněné o stejně barevnou obuv a gumové rukavice, které se téměř nijak nelišily od těch, které známe z uklízení v domácnosti. Návrhář skuteční ví, jak upoutat pohledy návštěvníků. Kalhoty byly monterkového střihu a dokonce i v podobných odstínech, vidět jsme je mohli tedy v tmavě modré nebo světle šedé. Zda nám tím chtěl návrhář něco naznačit, se můžeme jenom dovtipovat…

 
Klára Válková F/W 2016-2017
Klára se nebála barev a vpustila je do své podzimní kolekce. Šaty poskládané z trojúhelníkových výsečí fialovo-žluté vzorované látky zasazené do béžového celku zkombinované s černým kabátek s nadýchanými krátkými rukávy, který měl atypickou spodní část lemovanou výrazným zeleným odstínem. Šedá minisukně ke kolenům v kompletu s volným vzorovaným topem pro změnu potěšila nadšence jednodušších modelů.

Zdroj: archiv MBPFW, 1