• Fashion News  • Mercedes-Benz Prague Fashion Week odkryje krásu barokní Invalidovny

Mercedes-Benz Prague Fashion Week odkryje krásu barokní Invalidovny

Nejočekávanější událost módní scény v Česku odhaluje několik novinek. Nadcházející edice nabídne největší počet designérů, včetně studentů tří českých vysokých škol, prestižní hosty z Japonska a zcela poprvé tvorbu oděvní designérky a profesorky pražské UMPRUM Liběny Rochové. 

Prestižní týden módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week (MBPFW), odstartuje v termínu od 30. srpna do 6. září 2019 a přehlídkový program odkryje skvost české barokní architektury, kterým je barokní komplex karlínské Invalidovny.

„Místo je pro nás důležitou součástí celé dramaturgie. Chceme návrhářům i divákům pokaždé nabídnout jedinečnou atmosféru. Po březnovém industriálním prostoru v OD Kotva se přehlídky přesouvají do historického prostoru,“ vysvětluje CEO MBPFW Lukáš Loskot.

Je potvrzen historicky nejvyšší počet designérů, kteří představí své vize módy na sezónu jaro/léto 2020. Karlínský Fashion Temple bude kromě dvou největších domácích oděvních značek Blažek a Pietro Filipi hostit také studenty tří českých vysokých škol oděvního designu. Tradičně se můžeme těšit na studenty Ateliéru designu oděvu a obuvi pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové a zlínského Ateliéru design oděvu Univerzity Tomáše Bati, nově pak na ateliér oděvního designu Technické univerzity v Liberci. Mezinárodní studentskou konfrontaci si dopřejeme díky účasti studentů prestižní japonské Bunka Fashion Graduate University.

„Mercedes-Benz Prague Fashion Week je pro Prahu důležitým projektem, jsme rádi, že jsme jeho dlouholetým podporovatelem. Módní přehlídky historickému objektu Invalidovny dají zcela nový kontext a budou zajímavým využitím prostoru, který byl dlouhodobě pro veřejnost uzavřen,“ říká radní pro kulturu Hana Třeštíková.

Zcela poprvé v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku svou tvorbu představí oděvní designérka a profesorka pražské UMPRUM Liběna Rochová. Sestavu pak doplní Adam Kost, Dominika Kozáková, Daniela Pešková, Imreczeova, JAN CERNY, LAFORMELA, Lukáš Krnáč, Michael Kovacik, ODIVI, Petra Ptackova, Tereza Vu, Zoltán Tóth a Zuzana Kubíčková, Natalie Dufková, Jakub Patka, Martin Kohout, Michaela Hriňová (AiM), Vanda Janda a značka stylových modulárních batohů NAUT. Tradičně k podzimní edici MBPFW patří přehlídka vítěze talentové soutěže pro začínající návrháře VAN GRAAF Junior Talent – tentokrát se jím stal a svou kolekci představí Boris Král‘. Předprodej vstupenek na přehlídkovou část módního týdne bude zahájen od 15. 7. 2019.

Zdroj fotografií: archiv MBPFW, Invalidovna

Marketing manager