• Nezařazené  • Darujte potěšení, úsměv nebo lásku

Darujte potěšení, úsměv nebo lásku

Povlečení, sada skleniček nebo mixér. Svatební dary, které novomanželé dostávali v minulém století. Dnes už se však takovými dary nezavděčíte. V módě jsou zážitky, nebo peníze. Jak být moderní a zároveň originální? Máme pro vás 5 tipů na originální svatební dary.

1. Darujte klasiku, ale jinak

Zastavme se třeba u typického daru z osmdesátých let – sadě dvou či více skleniček. Můžete darovat obyčejné sklínky pro každodenní použití, ale chcete-li být originální, udělejte to jinak. Vsaďte na netradiční design nebo trochu humoru. Vaše skleničky určitě nezapadnou.

2. Darujte ručně vyrobený dárek

Víte, co se říká – nejkrásnější jsou dary, které vlastnoručně vyrobíte… Je to opravdu tak? Je, ale musíte si s nimi dát trochu víc práce. Inspirujte se například nápady jiných a vytvořte pro své kamarády osobní obrázek. A nebojte, inspirovat se neznamená kopírovat.

Mnohem víc práce vám dá třeba vymyslet jim soukromou šifrovací hru. Na druhou stranu to bude dárek, na který opravdu nikdy nezapomenou. Klidně vymyslete i hru daleko jednoduší, přesto to bude originální dárek, který si užijí spolu.

Žádným jiným, než vlastnoručně vyrobeným
osobním darem, jim nevyjádříte, jak moc je máte rádi.

3. Darujte zábavu

Darujte jim originální zážitek. Je to sice dnes už mainstream, ale stále něco, co novomanžele opravdu potěší. Originalitu mu zajistíte právě jeho netradičním obsahem. Ale pozor, aby to nebyl nemilý zážitek na celý život! Darujte jen takové, které korespondují se zájmy novomanželů. A vůbec nebude vadit, když dáte každému úplně jiný.

Miluje nevěsta zvířata? Dejte jí zážitek – fotografování zvířat v ZOO. Ženicha zase třeba potěší možnost zařídit si formuli na okruhu…

4. Darujte vzpomínky

Darujte novomanželům vzpomínky na jejich svatební den. Jak? Dejte jim polaroid, kterým budou fotit oni i všichni svatební hosté. Sebe i co se děje kolem nich. Připravte místo, kam budou všichni své fotky hned vystavovat. Novomanželé se nad nimi budou bavit hned a také dlouho po svatbě.

Můžete jim také darovat digitální foto rámeček, kam si pak fotky ze svatby nahrají, vystaví a budou dlouho vzpomínat.

5. Darujte úsměv

Darujte jim vtipný dárek, ale jen těm novomanželům, kteří mají smysl pro humor. Vtipných darů může být nepřeberné množství. Doporučujeme dary, které nejsou zase tak třeskutě vtipné a přinesou spíš úsměv než hurónský smích. Trička s nápisem JUST a MARRIED přesně takovým darem jsou. Na tvářích novomanželů úsměv určitě vyloudí.

Trochu složitější, ale o to originálnější, je darovat zápis zvukové vlny při vyslovení ANO každého z partnerů při svatebním obřadu. Zápis lze přenést na velké plátno a darovat novomanželům jako dva obrazy. Vtipný, velmi originální a zároveň osobní dar.

Při vybírání darů přemýšlejte hlavně o jejich hodnotě. Ale ne na tu peněžní, ale na tu, jakou bude mít pro obdarovaného. Protože jak řekl britský básník a spisovatel Richard Aldington:

„Věci mají cenu radosti, kterou mohou způsobit.“

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11