• Lifestyle  • Chcete se letos cítit v plavkách skvěle? Nastartujte své tělo na léto

Chcete se letos cítit v plavkách skvěle? Nastartujte své tělo na léto

Netrpělivě se těšíme na slunečné dny, výlety, osvěžující drinky v plážovém baru i tradiční grilovačky s kamarády a rodinou. A taky se trochu bojíme. Toho, že letní oblečení odhalí všechny naše zimní prohřešky. A co teprve plavky? V nich se už neutají vůbec nic. Ještě je čas na rychlou záchranu. Právě teď je vhodná příležitost shodit pár kilo, zpevnit tělo a vyhladit pomerančovou kůži. Poradíme, jak začít.

I jeden měsíc odlehčeného jídelníčku a pravidelného pohybu stačí k tomu, aby si ostatní všimli změny. Rozumný úbytek za měsíc je 2-4 kg. Možná se to nezdá moc, ale i takový váhový rozdíl umí udělat s vaším tělem mnoho. Obtížné hubnutí v mnoha případech způsobuje nadměrné zadržování vody v těle. Pokud vyloučíte tuto nadbytečnou vodu, váha půjde také o něco dolů. Pomohou vám s tím šumivé tablety Kneipp® Odvodnění.

Osvěžující ananasový nápoj podpoří hubnutí

Pomocí šumivých tablet si připravíte osvěžující nápoj s ananasovou příchutí. Ve složení najdete výtažky z listů kopřivy dvoudomé, hořčík, vápník, vitamíny C a E a kofein.Kopřiva podporuje vyloučení přebytečné vody z organismu, hořčík pomáhá regulovat množství vody v těle a kofein dokáže nastartovat zpomalený metabolismus. Dobrou zprávou navíc je, že nápoj ze šumivých tablet Kneipp® Odvodnění neobsahuje cukr, lepek, laktózu ani látky živočišného původu.

Jak se zbavit nafouklého břicha?

Možná hubnout nepotřebujete, ale nafouklé břicho vás dělá tlustší. I velmi štíhlé ženy s tímto bojují. Ráno bývá ještě vše v pořádku, ale během dne se vaše ploché břicho mění ve vypouklé. Pokud se tak děje jen pár dní před menstruací, je to sice nepříjemné, ale úplně normální. Tělo zadržuje víc tekutin, můžete přibrat ze dne na den klidně 2 kg, ale s příchodem menstruace se vše srovná.

Trápíte se s nafouklým břichem v průběhu celého měsíce?

Mohou vám pomoci zmíněné šumivé tablety Kneipp® Odvodnění, protože regulují množství vody v těle. Příčinou také může být potravinová intolerance. Zkuste si zapisovat, co jíte a jak se cítíte. Dost možná vypozorujete souvislost. Nafouklým břichem se často projevuje nesnášenlivost lepku.

Pochlubte se zadečkem bez dolíčků

Celulitida hodně souvisí se zadrženou vodou, buňky svůj objem dokáží zvětšit až 20krát. To, čemu říkáme pomerančová kůže, jsou právě zvětšené tukové buňky, které se tlačí proti pokožce.

Jak proti celulitidě bojovat?

  1. Zdravě jíst – převažovat by měla zelenina, ovoce, zdravé tuky (olivový olej, avokádo, ořechy), libové maso
  2. Dbát na pitný režim
  3. Pravidelně se hýbatstačí i obyčejná svižná chůze
  4. Masírování – vyzkoušejte kartáčování přírodním tělovým kartáčem před každou sprchou
  5. Zbavte se přebytečné vody – pomohou Kneipp® 3 bylinky na odvodnění
  6. Vsaďte na přírodní oleje – funguje například skořice, pomeranč nebo černý pepř

Skvělým bojovníkem proti celulitidě je také střídavé sprchování. Pozitivně působí na imunitní systém, látkovou výměnu, krevní oběh i naši náladu. Začněte léto s dobrou náladou a pocitem lehkosti v celém těle – s našimi tipy se vám to určitě podaří.

Zdroj fotografií: Pixbay, archiv značky Kneipp

Marketing manager