• Events  • MILAN MEN’S FASHION WEEK 2016

MILAN MEN’S FASHION WEEK 2016

Ve dnech 16.-19. ledna probíhá v Milanu Men’s Fashion Week. Které přehlídky nás zaujaly nejvíce?

PRADA
“Nikdo není dost bohatý, aby byl izolovaný od zbytku lidstva.”
Prada představila kolekci Fall 2016 jako komplexní, či víceúrovňovou. “Imigrace, hladomor, vražda, pesimismus,” termíny, které málokdy slyšíme ve spojení s luxusní módou. Pokud ale nahlédneme pod povrch kolekce, uvidíme něco víc, než jenom výše zmíněnou luxusní módu. “Já ale nejsem pesimista!” dodává s úsměvem návrhářka, Muccia Prada, která je neobyčejně talentovaná.
prada
TODS
Kultivovaní muži, určitého věku, kteří neustále cestují poptávají věci v nejvyšší kvalitě. Chtějí věci kožené, tvídové, nemačkavé, nepromokavé, nebo péřové. Jejich požadavky jsou specifické a jednoduché. “Značka Tod je o evoluci, ne revoluci. Potřebou Tods je nalézt bod odlišnosti od ostatních luxusních domů,” uvedl designér Andrea Incontri. Generální ředitel itaské značky Tods, Diego Della Valle, bude potěšen.
tods
SALVATORE FERRAGAMO
Massimiliano Giornetti, italský módní návrhář a současně kreativní ředitel Salvatore Ferragamo. V kolekci Fall 2016 zaměřil Ferragamo svou pozornost především na boty.
salvatore
VIVIENNE WESTWOOD
Britská módní návrhářka, která je považována za jednu z nejvýraznějších návrhářských osobností 20. století. Přichází s neotřelými nápady a její práce v sobě vždy nese sexuální podtón. Zda je tomu tak i v kolekci Fall 2016 posuďte sami.
vivienne
STREET STYLE
Dlouhé vlasy, třpytivý makeup, náušnice. Přesně v tomto duchu se nesl Men’s Fashion Week a především street style.
01-pitti-umo-day-21
Na kompletní přehled shows se můžete podívat zde.
Zdroj: 1