• Lifestyle  • MINIMAL?!

MINIMAL?!

Zajímavý design a řešení prostoru založené na dvou základních myšlenkách. Tou první je minimalismus a tou druhou omezený rozpočet majitele tohoto malého bytu v polském Lodži. Tento byt, navržený polským designovým ateliérem Mili Mllodzi Ludzie tyto parametry perfektně splňuje!

Na opravdu malé ploše byl navržen plnohodnotný byt, kde o nevšední designové nápady opravdu není nouze! Úložné prostory v podobě bílých skříní, vestavěných do stěn, které jsou oživeny nepravidelnými pruhy černých pásů, jež pravidelně navazují na led osvětlení, jsou skutečně nevšedním řešením. Kuchyňská linka v podstatě splývá s tímto zajímavým rastrem a jejím jediným projevem je solitérní ostrůvek, doplněný barovými židličkami, nesoucími podpis studia Kartell. Vše je řešeno v monotónních odstínech bílé barvy, která ovšem díky oživení černými liniemi nepůsobí nudně.

Prostor pro spaní byl rafinovaně vyřešen nadstavbou nad koupelnou, do která se lze dostat po ocelovém žebříku. Sama koupelna v kombinaci bílé a černé, prolínající se v nepravidelném rastru, podobně jako v hlavním obytném prostoru, je dokonalou ukázkou toho, jak se dá na malá prostor vměstnat vše potřebné, a to i při zachování dokonalé funkčnosti.

Poděkování a zdroj fotografií: Mili Mllodzi Ludzie