• Events  • Teniskology: Sneakers jako lifestyle

Teniskology: Sneakers jako lifestyle

Uptempa, Huarache, Yeezy, Mcqueeny, Oldschooly a mnoho dalších známých sneakers modelů bylo k zahlédnutí tento pátek a sobotu na pražském Náměstí Republiky. Cesta všech influencerů, youtuberů, bloggerů a cool kids in general vedla do horních pater obchodního centra Kotva, kde se uskutečnil další ročník festivalu světa street wearu a urban culture, fashion i sportu pod názvem Teniskology.

Teniskology se pořádá již nějaký ten rok. Pro ty, kteří o akci nikdy neslyšeli, za vším stojí Fabrice Biundo a Yemi A.D., dvě ikonické postavy ve světě médii se solidním know-how, ale především milovníci sneakers. Celá Teniskology je inspirována zahraničními platformami pro shromažďovaní milovníků streetwearu jako je např. Sneakerness nebo Sneakercon, nicméně jejich cíl bylo více než pouze zorganizovat jakýsi veletrh. Goal byl vytvořit zajímavou, zároveň však zábavnou akci, která potěší, inspiruje i pobaví. Dalším cílem bylo přilákat také návštěvníky, kteří se mezi sneakerheady nepohybují a ukázat jim kouzlo celé urban kultůry.

Tento rok byl event rozdělen do 5 zón, Urban lifestyle, Sport, Digital, Zábava a Chill out, přišel si zde na své opravdu každý. Akce měla velký úspěch u všech, ať už jste si chtěli vybrat nový pár do svého botníku, obohatit svůj šatník nebo si poslechnout jeden z organizovaných workshopů u Fenty X Puma instalace nebo talk v The Mag studiu. Nechybělo ani lákavé občerstvení v každém ze třech pater. Hned na začátku vám byla nabídnuta plechovka Spritu za něco na první pohled tak triviálního jako je pouhý follow na instagramu, nicméně tzv. social media validation je přesně to, po čem dnešní millenials tak touží, to na čem mnoho brandů založilo svůj profit. Akce byla samozřejmě jako stvořená pro social life a zábavu, které opravdu nebylo málo. Basketball zone, rapová vystoupení, fotokoutky nebo jedinečná Converse instalace se systémem Freeze me oslnila kde koho.

Jelikož velkou součástí celé urban kultury je hudba, Teniskology nebyla ochuzena o ty nejlepší interprety na pražské rapové scéně. Návštěvníci si měli možnost vychutnat performance ikon jako je např. VR/Nobody, Mladej Moris, Smack, Dalyb nebo lifestyle blogerky a zpěvačky Annet Charitonové. Celá akce vyvrcholila v sobotu netrpělivě očekávanou after party, která se nesla v duchu rapu, sneakers, drinků a koktejlů společně s tou oslňující až rodinnou atmosférou.  Mnoho lidí někdy slyšelo o té lokální hypebeast subkultuře, která spojuje mladé lidi se stejnými zájmy, prioritami a vkusem. Někteří ji nenávidí, jiní milují a další z toho těží a ke komu patříte vy?

 

Zdroj fotografií: 1, 2, 3, 4