• Fashion News  • Mladá naděje MBPFW: Seznamte se s finalisty VAN GRAAF Junior Talent 2020

Mladá naděje MBPFW: Seznamte se s finalisty VAN GRAAF Junior Talent 2020

Soutěž pro začínající módní návrháře VAN GRAAF Junior Talent 2020 pořádaná v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku odtajnila jména finalistů. Kdo z nové generace módních designérů bude mít šanci představit svoji tvorbu široké veřejnosti a stát se absolutním vítězem?

Čtyři nejlepší uchazeče vybrala porota na základě portfolií předložených přihlášenými návrháři. Letošními finalisty se stali: Petra Famlerová, Valérie Jurčíková, Marcel Petránek a Johana Skálová. Finalisté představí své módní kolekce na společné přehlídce v programu nadcházející edice MBPFW.

vpravo tvorba finalistky Johany Skálové, vlevo tvorba finalisty Marcela Petránka

Jaká výhra čeká na vítěze?

Do soutěže, která se již čtvrtým rokem koná ve spolupráci s módním domem VAN GRAAF, se mohli hlásit čeští a slovenští módní tvůrci ve věku do 26 let. Absolutní vítěz soutěže získá finanční příspěvek na zhotovení nové kolekce, možnost představit svou kolekci zdarma na mole Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku po boku největších profesionálů v oboru a také PR podporu ze strany MBPFW FW20.

vpravo tvorba finalistky Petry Famlerové, vlevo tvorba finalistky Valérie Jurčíkové

Kdo usedl do poroty soutěže?

Odbornou porotu soutěže tvoří zástupce titulárního partnera, ředitelka obchodního domu VAN GRAAF, Verena Czaja, ředitel Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku Lukáš Loskot, odborným garantem poroty je oděvní designérka a vedoucí Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM profesorka Liběna Rochová a další zástupci módních magazínů.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week FW20  proběhne od 13. do 20. března 2020.  Přehlídka finalistů soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2020 se uskuteční na Mercedes-Benz stage v neděli 15. března od 15:00 v klášteře sv. Gabriela, Holečkova 10, Praha 5, který je hlavním dějištěm nadcházející edice MBPFW FW20.

Zdroj fotografií: archiv finalistů VAN GRAAF Junior Talent a Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Marketing manager