• Lifestyle  • Romantická komedie Láska na Marsu v obsazení českého herce Vojtěcha Babišty

Romantická komedie Láska na Marsu v obsazení českého herce Vojtěcha Babišty

Mezi nejoblíbenější filmové žánry patří romantické filmové snímky. Snadno se u nich zasníme a v paměti nám utkví nezapomenutelné scény. Stihli jste zhlédnout všechny filmy ze svého must-watch seznamu? Připište si na něj nově vznikající film, který se natáčí v Polsku. Ve velkém předstihu vám přinášíme první zmíňku o natáčení romantické komedii Láska na Marsu, kde svojí roli obsadil český herec Vojtěch Babišta s předními polskými herci.

Český student Jiřík vyrazí do Polska vrátit ztracenou kabelku své spolužačky a nechtěně způsobí zmatky v její početné rodině, která se domnívá, že je dcera v jiném stavu s cizincem. Vše zlé je pro něco dobré a tak než se situace vysvětlí, tak se vyjasňují také vztahy v rodině.

„Jiřík je tak trošku trouba a tak ho musím také hrát, ale především kluk s velkým srdcem. Je to student vysoké školy, přijel do Polska, neumí moc polsky a všichni na něj takto mluví. On jim odpovídá po svém a už tím vzniká spousta humorných situací“ cituje herec Vojtěch Babišta.

Ve filmu se objeví mimo jiné Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Karolak a Rafał Królikowski. V Čechách možná jména zatím neznámá, ale pro polské publikum je to asi jako kdyby v českém filmu hráli Jiří Langmajer, Tatiana Dyková a Hynek Čermák. Dívku Zuzu, do které se zamiluje český mladík,  hraje mladá polská herečka Maja Szopa, která má za sebou hlavní roli v ruském dramatu Poutníci trpělivosti (Strangers of Patience) z roku 2018, kde hrála hluchoněmou modelku po boku herce Konstantina Lavroněnka, který se u nás zviditelnil rolí Jiřího Kajínka.

„Zuza je jediná postava, která umí česky. Před kolegyní Majou tu byl tedy úkol naučit se dialogy v češtině. Pro mně je to samozřejmě jednodušší, když hraju s ní a celá konverzace je česky. Mimochodem, s mým agentem Jiří Košťálem jsme na žádost polské produkce provedli korekturu českých dialogů a pro jistotu i kontrolu překladu scénáře do češtiny a několikrát narazili na zajímavý překladatelský oříšek“ říká Vojtěch Babišta na přípravě před natáčením.

„Svoji roli získal Vojtěch Babišta v dvoukolovém castingu. První kolo spočívalo v tom, natočit tzv. self-tape, tedy videonahrávku s vybranou scénou. Nejlepší uchazeči obdrželi pozvání do Varšavy, kde se předvedli režisérovi filmu. Dva dny poté mi psala castingová režisérka paní Magdalena Czerwiec, že do role Jiříka  byl vybrán Vojtěch Babišta. Měl jsem velkou radost, byla to s Vojtou naše první spolupráce a hned deset natáčecích dnů v zahraničí!“, líčí průběh obsazování herecký agent Jiří Košťál.

Film se natáčí ve Varšavě a v Sopotech, městě proslulém krásným okolím i výraznou architekturou. „Nejdříve jsem hledali lokace spíše na jihu Polska“ – říká Magdalena Badura, vedoucí výroby. „Ale díky naší společné fascinaci polským pobřežím jsme se zaměřili na Sopoty. Ve filmu je to místo, kam postavy utíkají, aby uhasily napětí, vyřešily problémy a nabraly dech“.

„Na natáčení mě překvapil způsob režírovaní, kdy režisér dává poměrně velký prostor hercům, aby vnesli do natáčeného obrazu své nápady a představy o realizaci scénáře“ popisuje Vojtěch Babišta své zkušenosti z natáčení a zmiňuje: „Na place jsem si musel vydobýt svůj prostor. Z kolegy Karolaka jsem měl nejdříve respekt, ale když jsme byli za půlkou natáčení, tak mě už bral za parťáka, radil mi za scénou a dokonce pochválil některé moje výkony“.

Filmový snímek se v premiéře objeví na filmových plátnech 10. 2. 2021. Spolu s Akson Studio se na produkci filmu podílí polská komerční televize Polsat.

Zdroj fotografií: Akson Studio

Marketing manager