• Fashion News  • Krysy v kampani Marca Jacobse a Stray Rats

Krysy v kampani Marca Jacobse a Stray Rats

Oslava lunárního Nového roku nikdy nebyla tak stylová, jako ta v režii Marca Jacobce a Stay Rats. Marc Jacobs představil novou kolekci právě na lunární Nový rok 25. ledna. Zvířat čínského zvěrokruhu je dvanáct, rok kovové krysy, podle čínského horoskopu, započal právě 25. ledna 2020, svoji vládu pak krysa zakončí 11. února 2021.

Marc Jacobs spolupracoval se značkou Miami/NYC Stray Rats na exkluzivní lunární novoroční kolekci pro rok krysy, tato kolekce navíc vzdává hold i jeho ikonické linii z počátku roku 2000 s názvem „Stinky Rat“. Zakladatel Stray Rats, Julian Consuegra, čerpá z archivu Marca Jacobse a kolekci otiskuje vlastní rukopis.

Kampaň zvěčnil slavný fotograf Collier Schorr a představuje v ní speciální hosty Stray Rats a Marca Jacobse. Hlavní tváří kolekce inspirované hlodavci je Frank Ocean, který je, mimo jiné, novou tváří Prady. Před objektivem stál se zakladatelem značky Stay Rats Julianem Consuegrou, umělkyní Nathalií Nguyen, punkovým zpěvákem Rhyllim a Alison Boregard. Každý z nich je zachycen v jiném kousku oblečení a s krysou sedící na rameni, či uvelebenou v náručí. Kampaň je výstřední, připomíná pohodová 90. léta a je inspirována grunge stylem a archivem Jacobse. Hlavními hrdiny kampaně však nejsou celebrity, ale krysy, které ovládají metro v New Yorku.

Kolekce obsahuje dva pruhované svetry, mikinu s kapucí a tričko, vše s vyobrazením krys a log z obou značek, se zajímavou grafikou Stay Rats. Pruhované svetry ve stylu grunge vyrobené z příjemné vlny mají na hrudi siluetou černé krysy, na rukávech se pak střídají hvězdy s čínskými znaky krysy. Svetry jsou k dostání s červenými a růžovými pruhy nebo fialovými a tmavě zelenými pruhy. Bavlněná mikina s kapucí na zip je vínová s černou krysou a vyšívanými logy obou značek. Černé tričko, se zelenou krysou posazenou na vrcholu loga ratgirl a Marc Jacobs ve fialové barvě, krásně doplňuje kolekci. Jacobs a Stray Rats tedy nabízejí uvolněnou limitovanou kolekci s jedinečnou grafikou s roztomilými hlodavci. Nejzajímavějším kouskem je ten, který nosí právě Ocean v kampani, a to pruhovaný zelenofialový grunge svetr.

Ocean zveřejnil fotografii z kampaně na jeho Instagramu, stejnou fotografii měl na Instagramu i Marc Jacobs. Kampaň byla k vidění i na Facebooku Marca Jacobse, tam fotografie s modely oblečenými v nové kolekci, držící skutečné krysy, vyvolávaly rozporuplné reakce. I když zrovna nejsem milovnicí krys, ani jiných hlodavců, v kampani mi v roli čtyřnohých chlupatých parťáků rozhodně nevadí, svetry mi pak nostalgicky připomínají frontmana skupiny Nirvana Kurta Cobaina a časy, kdy každý toužil po pruhovaném červenočerném svetru. Kolekce Marc Jacobs x Stray Rats je k dispozici v limitované sérii v obchodech Marc Jacobs a online na webových stránkách návrháře. Ceny jsou od 65 USD za tričko, až po 295 USD za svetr.

Zdroj: Facebook značky Marc Jacobs