• Fashion News  • Módní nostalgie na vzestupu

Módní nostalgie na vzestupu

Heslo „historie se opakuje“ platí v módě dvojnásob. Není tomu tak dávno, kdy jsme si ani nedokázali představit, že bychom si snad jen vyzkoušeli „ty nevkusné mrkváče“, které máma schovávala na dně skříně, a které teď tak těžce sháníme všude možně, aby nám padly tak skvěle jako Gigi Hadid. A co teprve návrat ikonických ledvinek? Módní trendy ale nejsou jediné, které v módě zažívají své pády a návraty. Své o tom ví i některé značky, jejichž sláva sice v minulosti pohasla, nyní je ale můžeme přivítat zpátky na výslunní! 

KAPPA

Je to přesně rok, co se tato sportovní značka dostala opět do podvědomí široké veřejnosti díky přehlídce od Gosha Rubchinskiy. Její ikonické logo „Omini“, zobrazující siluety muže a ženy sedící k sobě zády, tak nemuselo dlouho čekat na své znovuzrození a nyní již tvoří součást šatníků takových hvězd, jako jsou Kendall Jenner nebo Bella Hadid.

CHAMPION

Dalším vydařeným návratem se může pochlubit značka Champion, známá především pro své mikiny z 90. let, které si oblíbily nejen hip-hopové a skaterské subkultury. Dotek high-fashion získal Champion také díky spolupráci se značkou Vetements, která slavné logo „C“ s typickou červenou a modrou barvou převrátila a použila ve svém názvu značky místo „V“ na mikině v jarní RTW 2016 kolekci.

VANS

Pomalu ale jistě lze očekávat ohlášení comebacku i u značky Vans, která vsadila na vintage design a slaví úspěch kudy se projde. Loni byly ikonické tenisky Vans dokonce označeny za obuv léta roku 2017. Není se čemu divit, univerzálnosti při jejich kombinování podlehli snad všichni fashionisti!

Značky Kappa, Champion a Vans naleznete v obchodě Snapbacks.cz, ze kterého si můžete zboží objednat přímo domů buď z jejich e-shopu nebo vyzkoušet a koupit na prodejně v ulici Senovážná 6 na Praze 1.

 

Zdroj fotografií: Pinterest