• Fashion News  • Mondaily: Balenciaga se vrací do světa haute couture

Mondaily: Balenciaga se vrací do světa haute couture

Po 53 letech se v červenci módní dům Balenciaga vrací k haute couture. Kreativní ředitel Demny Gvasalie navíc předvede svou první kolekci tohoto typu v plně restaurované verzi původního salónu zakladatele značky Balenciaga – Cristóbala Balenciagy, který se nachází na své historické adrese 10 Avenue Georges v Paříži.

Na této adrese se nachází butik tohoto módního domu, salón byl však uzavřen více než půl století.

Angela Missoni opouští roli kreativní ředitelky

Po 24 letech opouští kreativní kormidlo domu Missoni jeho kreativní ředitelka – Angela Missoni. Vystřídá ji Alberto Caliri, který je její „pravou rukou“ posledních 12 let a jehož první kolekci uvidíme na jaře 2022. Angela nicméně dále zůstane aktivní v roli prezidentky společnosti. Caliri má za úkol dodat značce Missoni novou svěžest a zaměřit se na akvizici zákazníků.

Carolina Herrera se spojuje s čokoládovnou

Světy módy a čokolády se setkávají na místě vlajkové lodi módního domu Carolina Herrera. Na pařížské Madison Avenue rozšiřuje svůj butik o místo, kde můžete posedět a objednat si oblíbenou francouzskouo čokoládu značky Angelina Paris, jíž měla oblíbenou i módní ikona Coco Chanel. Carolina Herrera má svou vlastní verzi, s třešňovými a kaštanovými krémovými vermicelli v barvách domu – růžové a červené, jimiž oslavuje 40. výročí značky.