• Fashion News  • Mondaily: Gucci snížil počet přehlídek z 5 na 2

Mondaily: Gucci snížil počet přehlídek z 5 na 2

Módní svět se stává pomalejším každým dnem. Nespočet značek dál zaniká, další snižují počet kolekcí. Vracíme se jako lidstvo o několik let zpátky nebo je tohle vývoj, který nás posune vpřed a staneme se silnějšími? Doufáme, že správná je ta druhá možnost.

Gucci snížil počet přehlídek z 5 na 2

Návrhář značky Gucci – Alessandro Michele, oznámil, že již připraví pouze dvě přehlídky za rok. Tyto shows budou navíc předváděny nezávisle na termínech přehlídkových týdnů, každý rok v jiný čas. Až bude kolekce perfektní, připravená a hlavně, až bude mít co říct.

Teď víme, že naše práce měla příliš zuřivé tempo, byla to zákeřná jízda … Proto jsem se rozhodl vybudovat novou cestu … mimo termíny, které průmysl nařizuje … a mimo přehnanou výkonnost, která je dnes již bezúčelná. “

Alessandro Michele, Gucci

Další značkou, která přehodnotí počet přehlídek je také Saint Lauren, který již zrušil přehlídku plánovanou v září tohoto roku. Uskupení LVMH, které vlastní značky jako Louis Vuitton, Dior nebo Fendi ale zatím ohledně tohoto tématu mlčí.

Jacquemus inspiruje novou kampaní

Designér Simon Porte Jacquemus vsadil v nové kampani na svou babičku Liline a vítězí na plné čáře. Celé focení si navíc zorganizoval sám – včetně stylistů, make-up a hair vizážistů nebo profesionálních fotografů. Kampaň představuje jarní kolekci, kterou nafotil sám Simon a dokazuje tak, že styl nemá věkovou hranici. Po kom asi návrhář skvělý vkus zdědil?

Gareth Pugh kupuje svůj poloviční podíl zpět

Londýnský designér Gareth Pugh, známý pro svou futuristickou módní vizi koupil nedávno zpět celých 49 % od Ricka Owense, kterému podíl v roce 2006 prodal. Pugh tak chystá nové začátky a chce být součástí kulturního rozhovoru, který i vzhledem ke krizi nastane. Owens Garetha v rozhodnutí podpořil a vyjádřil vděk, že mohl stát po jeho boku, když jej značka potřebovala. A my už se nemůžeme dočkat nové energie v Garethových návrzích!