• Fashion News  • Converse x DRKSHDW: Rick Owens vrací Converse basketbalovou legendu z 80. let zpátky na módní výsluní

Converse x DRKSHDW: Rick Owens vrací Converse basketbalovou legendu z 80. let zpátky na módní výsluní

Robustní tvary, dvoubarevný černobílý kontrast – to jsou hlavní poznávací znaky nové přetvořené interpretace klasického Converse modelu z 80. let. Vychází při něm z původní basketbalové boty a v roce 2023 představuje novinku hodnou výrazného a odvážného stylingu. Boty jsou vysoké se svrškem z celokožené kůže a vyvýšenou podešví na platformě. Větší rozměr pak umocňuje i prodloužený jazyk s originálním štítkem a nafouknuté mezipodešve. Taková je kolekce Converse x DRKSHDW.

Limitovaná série, která spojuje nekonvenční styl s překvapivým designem. Je v ní jasně cítit rukopis amerického návrháře Ricka Owense, přesto jde na první pohled o Converse botu. Rick Owens se toho rozhodně nebál a svým rebelským přístupem k porušování konvencí upgradoval a překreslil proporce a narušil linie legendární basketbalové boty. Ikonické prvky původního originálu předělal a posunul do jiné dimenze.

„S Weapon jsem byl schopný zkorumpovat a integrovat naši DRKSHDW ikonografii a udělat tuhle botu ještě víc bombastickou.

popsal samotný návrhář.

Tohle ovšem není první a určitě ani ne poslední spolupráce Converse s Rickem Owensem. Spolupracují spolu pravidelně a pokaždé je z limitované kolekce prodejní a stylistický hit. Společně dokazují, jak se klasické tvary dokážou povznést nejen na módní molo, ale i jak se dá do klasiky vnést futuristický duch.

Kolekce je k mání na oficiálním českém e-shopu www.converse.cz.

Zdroj: 1, 2, 3