• Fashion News  • Mondaily: Hermès najala novou kreativní ředitelku pro řadu doplňků

Mondaily: Hermès najala novou kreativní ředitelku pro řadu doplňků

Clémande Burgevin Blachman, která byla dříve zodpovědná za řadu domácích doplňků pro značku Calvin Klein, se připojila k Hermès jako kreativní ředitelka módních doplňků. Tržby ready-to-wear a doplňků vzrostly v roce 2021 o 58,8 procenta na 2,22 miliardy eur, což je nárůst o 44,3 procenta oproti roku 2019. Tato obchodní linie zahrnuje ready-to-wear pro muže a ženy, opasky, bižuterii, rukavice, klobouky a boty.

Weekend Max Mara představuje kolekci ve spolupráci s designérkou Patricií Urquiolou

Během milánského týdne módy odhalila značka Weekend Max Mara svou nejnovější kolekci Habito, kterou vytvořila spolu s architektkou a designérkou Patricií Urquiolou. Kolekci si můžete prohlédnout v CC-Tapis, italské designové společnosti, která vyrábí ručně tkané koberce. Patricie revidovala výběr kabátů se stávajícími siluetami Weekend Max Mara, přičemž využila vlněné a žebrované úplety s technickým nylonem a reflexními efekty. Zároveň reinterpretovala charakteristickou kabelku Pasticcino a přidala diagonální linie tvořící duhovou záři.

Salvatore Ferragamo poprvé bez Paula Andrewa

Ředitel designu, Giullaume Meilland, posunul spolu s novým CEO značku modernějším a genderově rozmanitějším směrem. Celé kolekci pro podzim / zimu 2022, kterou poprvé nenavrhoval již bývalý kreativní ředitel Paul Andrew, vévodily klasicky doplňky, které se nyní nově objevily v robustnějším designu, a také nové běžecké boty s duhovou podrážkou, odkazující na ikonickou obuv z roku 1938. Nově také značka představila měkkou skládací kabelku se základnou s cvočky.