• Fashion News  • Mondaily: Louis Vuitton představil nové tenisky od Nicolase Ghesquièra

Mondaily: Louis Vuitton představil nové tenisky od Nicolase Ghesquièra

Nejnovější tenisky Louis Vuitton Rush od Nicolase Ghesquièra zaujmou dynamickým designem, plným pohybu. Hyperrealistický malíř, kreslíř digitálních obrazů a počítačových her, tvůrce objektů a člen české herní vývojářské společnosti Amanita Design zde představí od 24. ledna zemi Lachland: „svět post-apokalyptického romantika obydlený roboty, paroboty, alfadaňky a novými živočišně strojovými druhy“. Společnost L’Oréal oznámila, že podepsala dohodu o převzetí zbývajících akcií švýcarského startupu Gjosa, který je průkopníkem technologie frakcionace vody.

Louis Vuitton představil nové tenisky od Nicolase Ghesquièra

Nejnovější tenisky Louis Vuitton Rush od Nicolase Ghesquièra zaujmou dynamickým designem, plným pohybu. Model LV Rush, odhalený během přehlídky kolekce Cruise na Isola Bella, je hybridním stylem, inspirovaným historickými boxerskými botami a moderní turistickou obuví.

LV Rush je k dispozici v podobě vysoké tenisky, sahajících nad kotník, a ve dvou klasičtějších variacích – vyšší verzi s výraznou červenou a jednobarevné verzi v bílé nebo černé barvě. Celá řada s nepřehlédnutelným semišovým svrškem s pogumovanou a klasickou telecí kůží je díky lehké vnitřní konstrukci a vysoce flexibilní podrážce ideální pro každodenní nošení. Kulaté logo LV je elegantním detailem ve stylu Louis Vuitton. Inspirace turistickou obuví se projevuje prostřednictvím detailů, jako je například zarážka na tkaničkách.

Grafický motiv vln, který se rozlévá přes botu, přispívá k jejímu jedinečnému vzhledu, který koresponduje s celkovou inspirací kolekce: moderními mořskými pannami z jezera Maggiore obklopující Isola Bella. LV Rush, spojující rokajovou výzdobu z 18. století s aktivním stylem, jsou výjimečné tenisky, vypovídající o originálním kreativním přístupu Nicolase Ghesquièra.

Krajina mechu a robotů: „postapo“ svět Adolfa Lachmana prostoupí pražskou Villu Pellé

Hyperrealistický malíř, kreslíř digitálních obrazů a počítačových her, tvůrce objektů a člen české herní vývojářské společnosti Amanita Design zde představí od 24. ledna zemi Lachland: „svět post-apokalyptického romantika obydlený roboty, paroboty, alfadaňky a novými živočišně strojovými druhy“. Výstava potěší nejen znalce proslulých počítačových her Samorost 3 a Machinarium, za jejichž vizuální stránkou stojí tento šestačtyřicetiletý umělec, autor mrazivě detailních, působivě imaginativních kreseb, malíř, sochař a počítačový grafik. Od přízemí až po půdu se galerie promění v krajinu mechu, rzi a motorů, v níž se prolíná biologické s industriálním a kde vládne postapokalyptická příroda. Podkroví vily bude patřit herní zóně, v jejímž přítmí se mohou návštěvníci ponořit do imaginativního světa neobyčejných počítačových her. Výstava potrvá až do 24. března 2024 a nabídne i bohatý doprovodný program.

L’Oréal kupuje společnost Gjosa

Společnost L’Oréal oznámila, že podepsala dohodu o převzetí zbývajících akcií švýcarského startupu Gjosa, který je průkopníkem technologie frakcionace vody. L’Oréal zahájil spolupráci se startupem Gjosa, aby v roce 2021 uvedl na trh profesionální sprchovou hlavici L’Oréal Professionnel Water Saver, která byla časopisem TIME zařazena mezi „100 nejlepších vynálezů roku“. Patentovaná technologie fragmentace vody v hlavici L’Oréal Professionnel Water Saver od Gjosa umožňuje kadeřnickým salónům snížit spotřebu vody v zadní části hlavice až o 69 % a přesto poskytnout klientům příjemný a dokonalý zážitek z mytí vlasů. Od roku 2023 byla tato udržitelná sprchová hlavice zavedena do více než 10 000 profesionálních kadeřnických salonů v Evropě a na Středním východě a pomohla ušetřit více než 182 milionů litrů vody, což odpovídá 72 olympijským plaveckým bazénům. V nadcházejících letech je v plánu pokračovat v rozšiřování do více než 200 000 salonů po celém světě.

Foto: archiv značek