• Fashion News  • Mondaily: Miu Miu uvedlo upcyklovanou kolekci

Mondaily: Miu Miu uvedlo upcyklovanou kolekci

Novinky z minulého týdne by se daly popsat jedním slovem jako „nečekané“. A nemyslíme tím upcyklovanou kolekci od Miu Miu. Co dalšího se událo?

Miuccia Prada, zakladatelka a designérka značek Miu Miu a Prada, již dlouho prosazuje udržitelnější systém módy – například investicemi do nylonového projektu Prada Re-Nylon. Nyní Miuccia odhaluje kolekci Upcycled by Miu Miu. V té přepracovala vintage kousky z 30. až 70. let z butiků Prada po celém světě tak, že jim vtělila osobnost značky Miu Miu prostřednictvím ikonických výšivek, ozdob, stužek, flitrů, krystalů, korálků a mašlí. Kolekce zpočátku čítá 80 šatů, které budou k dispozici do konce listopadu ve vybraných buticích Miu Miu.

Karl Lagerfeld představuje spolu s L’Oréal žehličku na vlasy

Limitovaná edice žehličky na L’Oréal SteamPod 3.0 je vyrobena v oblíbené barevné kombinaci ikonického designéra Karla Lagerfelda – v černé a bílé.

„Karl Lagerfeld, jehož bílý koňský ohon byl stejně důležitý jako jeho tmavé brýle a vysoké límce košile, kdysi řekl: „Nejsem příliš nadaný na účesy.“

Zesnulý designér byl však také synonymem neočekávané spolupráce na produktech, není tedy divu, že se nyní tým značky Karl Lagerfeld rozhodl trochu ironicky pro spolupráci na žehličce na vlasy. Je to jeho vůbec první spolupráce v oblasti péče o vlasy, i když se se společností L’Oréal v roce 2019 podílel na limitované kolekci make-upu.

Aquazzura vstupuje do světa dekorací do domácnosti

Florentská Luxusní značka obuvi Aquazzura, jíž založil Edgardo Osorio, expanduje do světa interiérů a představuje svou první domácí kolekci Aquazzura Casa. Ta bude oficiálně představena v dubnu během milánského týdne designu, kde uvede prvotní design v oblasti nádobí. Kolekce bude dostupná v online obchodě Aquazzura i ve vybraných maloobchodech.