• Fashion News  • Mondaily: Roberto Cavalli, We 💔 You

Mondaily: Roberto Cavalli, We 💔 You

S posledním výdechem odešel Roberto Cavalli ve věku 83 let. Jeho módní impérium, zrozené v srdci italské elegance, si získalo srdce i smysly těch, kdo toužili po životě plném vzrušení. Odvážné vzory, které jako by vyprávěly příběhy divočiny, či džíny vyšívané divokostí budou navždy spojovat Cavalliho s touhou po kráse bez hranic.

Cavalli ale nebyl jen módním tvůrcem. Představoval umělce, jehož štětcem bylo plátno života, a jehož kreativita se nás dotýkala hluboko v duši. Jeho dědictví nebude jen zářit na pódiu módních mol, ale bude probouzet umělecké jiskry v každém, kdo díky jeho tvorbě načerpali odvahu vytvořit svůj vlastní svět.

Off-White x AC Milan: I SUPPORT SPORT FOR CHANGE

Off-White a AC Milan se znovu spojili ve prospěch fotbalového programu pro dívky v Nairobi. Tato iniciativa, podporovaná Fondazione Milan, se zaměřuje na dívky v nairobijských slumech Dandora a Korogocho. V rámci kampaně uvedli limitovanou kolekci triček s nápisem „I SUPPORT SPORT FOR CHANGE“. Iniciativou komunikují víru, že sport spolu se vzděláváním a psychologickou podporou může děvčatům pomoci stát se silnými a soběstačnými ženami. Projekt poskytne 1300 ohroženým keňským dívkám možnost trénovat fotbal a získat sebevědomí. Část zisku z prodeje triček bude předána Fondazione Milan na podporu jejich iniciativy Sport for Change. Tričko je vidět v kampani nošené hráčkami i hráči AC Milan i mezi dalšími podporovateli italského fotbalu.

Gemma Ward po 3 letech na titulce

Australská topmodelka Gemma Ward se nečekaně objevuje po dlouhých třech letech na obálce dubnového vydání Vogue Poland. Gemmu zachytila Virginie Khateeb a stylizována Lornou McGee, zatímco pózuje na květinovém křesle ve zdobeném looku z kolekce Miu Miu SS24. Poté, co se Gemma rozhodla v roce 2008 opustit svět módy, měla pár jednotlivých comebacků. V roce 2014 vzbudila poprask návratem na přehlídkové molo pro módní dům Prada, tentýž rok pak s Emmou Summerton nafotila obálku pro Vogue Australia. Od té doby už se objevila na obálce pouze třikrát, dvakrát pro Vogue Australia v letech 2016 a 2021 a jednou pro Vogue Thailand v roce 2018. Dubnová polská obálka si tak vysloužila nezvyklou pozornost, kterou si rozhodně zaslouží. Na druhé obálce Vogue Poland se objevuje německá modelka Sylke Golding, fotografovaná Valentinem Hannequinem a také stylizovaná McGee, tentokrát v kabátě z kolekce Alaïa SS24.

Comme des Garçons fušuje do Made in Italy

Comme des Garçons přináší novou kolekci kabelek, a to vyrobených v Itálii. Trapezoidní tvar, nabízený v malém a středním provedení, zdůrazňuje nejvyšší kvalitu výroby a materiálu, kterou může Itálie nabídnout. Produkty Made in Italy se brzy objeví ve všech prodejnách Comme des Garçons po celém světě a ceny jednotlivých variant se budou pohybovat od 1.230 EUR po 1.700 EUR. Značka své kabelky dosud vyráběla v Japonsku.