• Fashion News  • Tak trochu jiný sekáč otevřel svou druhou pobočku, na Letné!

Tak trochu jiný sekáč otevřel svou druhou pobočku, na Letné!

Sobota 6.4. patřila Tak trochu jinému sekáči, který pořádal v pražských Holešovicích, na adrese Umělecká 1, krásný event ke slavnostnímu otevření své druhé pobočky. Tento sekáč se zaměřuje na výběrové a kvalitní kousky (oblečení, boty, kabelky), které sem nosí klienti ze svých šatníků. Pojďme se na něj podívat blíže.

Zajímali nás 3 otázky!

A kdo jiný by nám na tyto otázky mohl odpovědět než usměvavá manažerka Klaudie přímo na openingu?

A proč právě Tak trochu jiný sekáč aneb jak to celé vzniklo?

Za celým nápadem a myšlenkou stojí Anička. Jak sama řekla, nikdy by si v sekáči nic nekoupila, ale přesto jeden otevřela . Spolu s kamarádkou Míšou řešily, co by mohly dělat v budoucnu, čemu se věnovat? Na začátku neměly jasnou představu, ale věděly, že to musí být něco, co dává smysl a co je bude bavit. Obě baví móda, oblečení a čím dál tím více i otázka udržitelnosti. Tak vznikl nápad otevřít vlastní second hand.

První oblečení, které Anička s Míšou prodávaly bylo jejich vlastní, z jejich vlastních skříní a rázem tak věděly, co chtějí prodávat-oblečení, které je stylové, které by si samy koupily. A takových žen, které to mají podobně je mnoho. Tím vznikl koncept Pošli svoje oblečení dál. S tím souvisí otázka? Jaký je hlavní cíl TTJS krom toho, že si v něm můžete koupit jedinečné kousky? Odpověď je jednoduchá. Cílem je, abyste nenakupovali ve fast fashion řetězcích, protože existují mnohem více skvělých kousků oblečení v našich skříních, které můžete poslat dál.

V čem se Tak trochu jiný sekáč odlišuje od ostatních sekáčů?

Oproti jiným second handům nepřijímá TTJS všechno oblečení a doplňky, ale pečlivě je vybírá, tak aby splňovaly všechny nastavené hodnoty, tedy kvalitu, modernost, konceptuálnost a hlavně žádné ultra fast fashion oblečení. Než se jednotlivé kousky dostanou do prodeje, vyčistí se, nažehlí se a dostanou své místo v prodejně. Rozhodně nečekejte žádnou hrabárnu, ale krásné, voňavé, moderní, odžmolkované kousky, ze kterých má každý klient svou provizi.

Jak funguje celý jeho mechanismus?

Je to velice jednoduché. Klient přinese do prodejny oblečení. To, které se k prodeji vybere se, jak víte z předchozí otázky, vypere, navoní, případně odžmolkuje a jde s ramínkem na štendr. Ty kousky, které se do prodeje nevyberou, putují na charitu do nadace Moment. Nestane se tak, že by si nějaký kousek nenašel svého nového majitele. Ty, které do prodeje jdou a prodají se, tak z těch pak dostane klient provizi 30 %. Ptáte se, co se stane s kouskem, který se přeci jen neprodá? Taková situace se nestává často, protože výběr je opravdu pečlivý, ale pokud by k tomu došlo, jde takovýto kousek opět na charitu.

Díky věrným klientům se TTJS daří stále růst a výsledkem je právě nová prodejna na Letné. Více se o ní i o té vinohradské dozvíte na www.taktrochujinysekac.cz či na IG @taktrochujinysekac. Nebo víte co? Přesvědčte se o všem osobně. Zastavte se tam a nechte se unášet místem s udržitelnou módou, kde má každý kousek své místo a kde je vše provoněno vůní právě vypraného prádla. Zpomalte svůj životní styl, stejně jako my. Věřte, že s prázdnou odsud neodejdete. From „fast“ to „slow“.

Zdroje: 1,2,3,4