• Fashion News  • Mondaily: Zara překvapila kolekcí s fotografiemi Petera Lindbergha

Mondaily: Zara překvapila kolekcí s fotografiemi Petera Lindbergha

Zara uvedla na trh pětidílnou kolekci s černobílými fotografiemi již zesnulého velikána Petera Lindbergha. Trička i mikiny byla uvedena jako překvapení a veškerý výdělek z jejich prodejů poputuje do fondu Francy Sozzani – bývalou šéfredaktorku italské mutace Vogue, jež v ní Petera prosazovala po celá desetiletí.

Na fotkách se tak objevují topmodelky Kate Moss, Amber Valletta, Linda Evangelista, Debbie Lee Carrington a Lynne Koester.

Alexa Chung vytvořila kapsulní kolekci Mulberry

K 50. výročí přizvala značka Mulberry Alexu Chang k upgradu modelu kabelky Alexa bag, kterou spolu vytvořili již před deseti lety. Zcela nová kapsle Alexa nabízí dva druhy, prostornou tašku přes rameno známou jako Massive Man a kompaktní kabelku označovanou jako Little Man. Inspiraci pro jejich estetiku čerpala Alexa u hereček Charlotte Rampling a Lauren Hutton ze 70. let.

 Alexander McQueen zaplnil hlavní města módy graffiti

Graffiti kampaň módního domu Alexandr McQueen zaplavila města svým černým taženým štětcem. Značka také vydala krátký černobílý film s graffiti v kolekcích značky, kde se objevuje na taškách a botách v pánských i dámských liniích. Venku ji aktuálně uvidíte na budovách, autobusech, taxislužbách, metru a na chodnících v Londýně, New Yorku, Paříži i Miláně.