• Fashion News  • Mondaily: Zemřel designér Thierry Mugler

Mondaily: Zemřel designér Thierry Mugler

Ve věku 73 let zemřel francouzský návrhář Manfred Thierry Mugler, který je považován za průkopníka „power dressing“ 80. let – stylu, který ženám napomohl ke zvýšení autority v business a politickém prostředí.

Zároveň svým působením spustil fenomén, při kterém se celebrity začaly brát jako modelky. V poslední době například tvořil návrhy pro hvězdy jako je Beyoncé, Cardi B nebo Kim Kardashian West. Mugler byl jedním z prvních návrhářů, kteří otevřeli dveře módní přehlídky veřejnosti. Posouval hranice konstrukce oděvů tím, že pracoval s materiály jako latex, kov nebo peří.

Karl Lagerfeld se pouští do „Queer“ spolupráce

Značka Karl Lagerfeld se pouští do spolupráce se španělským návrhářem pánského oblečení Archie Alled-Martinezem, který je známý pro své přiléhavé siluety a vulgární postoj inspirovaný 70. léty. Kapsulní kolekce, jež bude uvedena v červnu a obsahuje oblečení a doplňky, bude podle společnosti oslavovat pařížskou elegantní estetiku značky prostřednictvím queer perspektivy.

Valentýnská kolekce Kylie Cosmetics

Kylie Cosmetics od Kylie Jenner slaví Valentýna vydáním kolekce obsahující paletku lisovaných pudrů, umělé řasy, sadu matných rtěnek i lesků na rty, tvářenku, rozjasňovač a sadu balzámů na rty. Celou limitovanou řadu provází motiv lásky vtělený do odstínů růžové a červené zabalené do designu s motivem srdce. Těšit se na tuto veganskou, „cruelty free“ kolekci bez parabenů i bez lepkumůžete už 3. února na oficiálním e-shopu.