• Styling  • Hlavní módní doplněk: Kukla jako cool trend letošní zimy

Hlavní módní doplněk: Kukla jako cool trend letošní zimy

Nekončící zima a situace okolo pandemie se promítla i do světa fashion. S novým trendem letošní zimy budete cool a navíc to pro vás můžeme mít i výhody, co se restrikcí týče. Hlava v teple, nikde žádná skulinka pro omrznutí a navíc horký trend, který si oblíbili i světové celebrity, co víc si přát. Pořiďte si na letošní zimu hřejivou kuklu!

První nošení balaclavy, kukly, se datuje už kolem 19. století. Že kukla teď patří už jen ke kombinéze a na sjezdovku do Alp? Pasé. Tento nový módní doplněk si oblíbili už i celebrity a módní řetězce se ho nebojí prodávat ve velkém. Kdo by taky nechtěl být v teple a v bezpečí počas pandemie.

Hlavní výhody? Praktičnost, pocit tepla a pohodlí, bezpečí. Kuklu lze vynosit hned na několik způsobů – jako celek, kdy máte zakrytou hlavu i ústa. Dalším způsobem je nákrčník nebo samostatně jako čepice. Poslední možností, která nám teď určitě přijde vhod je jako ochrana dýchacích cest. Styloví a v bezpečí v jednom.

Ale jak tedy kuklu přidat do vašeho outfit? Je to univerzální doplněk a styling je opravdu jednoduchý. V roce, kdy se hlavními módními trendy opět staly domácí, basic kousky, které razí heslo „pohodlí nadevše“, se kukla jen vyjímá. Doporučujeme ze začátku volit neutrální barvy, aby si člověk navykl na asi ne tak obvyklý look do města. Můžete ale vsadit i na barvy zářivější a nechat tak kuklu vyniknout.

Buď ji miluješ nebo nenávidíš…

Ne každému se tento trend bude zamlouvat. Zavzpomínejme si… I jako malí jsme se dělili na dvě skupiny – buď jste na sjezdovce patřil mezi „inkognito“ elitu nebo se vám nošení kukly příčilo. Jak rádi říkáme, s rostoucím věkem, roste i rozum, proto si teď kuklu v mrznoucích dnech rádi nasadíme. Tak proč tento doplněk opět plně nenavrátit do našich ulic?

Zdroj fotografií: 1, 2, 3, Calvin Klein, archivy firem