• Fashion News  • Mondaily: Zemřel Virgil Abloh

Mondaily: Zemřel Virgil Abloh

Zpráva jako z čistého nebe. Designér Off White a Louis Vuitton odešel na věčnost dne 28. listopadu na vzácnou a agresivní formu rakoviny, se kterou měl válčit v soukromí již několik let. Informace byla uveřejněna na instagramovém účtu LVMH.

„Jsme všichni velmi šokováni. Virgil nebyl pouze génius a vizionář mezi designéry, byl také mužem s nádhernou duší a obrovskou moudrostí. Celá LVMH rodina se připojuje k mému hlubokému zármutku a myslíme na jeho nejbližší.“ Bernard Arnault

Oscar de la Renta vstupuje na trh secondhandů

Trhy sekundárního prodeje se neustále zvětšují, a tak se i ty největší značky snaží reagovat svou nabídkou. Pro silnou značku, jako je Oscar de la Renta, je to navíc možnost, jak vzdát hold její slavné minulosti a umožnit zákazníkům nakupovat z archivů. Proto spustil platformu s názvem Encore, kde nabízí ty nejvybranější kousky od klientů, sběratelů nebo nejlepších vintage butiků. Kromě šatů a kaftanů zde naleznete také výběr archivních šperků.

Moncler vstupuje do hry Fortnite

Vývojář Fortnite Epic Games uvedl v rámci své hry kolekci Alyx Collaboration, inspirovanou třetí ready-to-wear kolekcí italské společnosti svrchního oblečení s 1017 Alyx 9SM. Moncler zvolil charakteristické péřové svrchní oblečení, pletené čepice a sluneční brýle, ale i krumpáč, kluzák a zadní kryt. Hráč si také může vybrat reaktivní základní styl, který mění barvu z tmavé na světlou podle jeho nadmořské výšky. Když hráč dosáhne vyšší nadmořské výšky, oblečení ztmavne a když se výška sníží, oblečení přejde do světlé.

Altuzarra uvádí na trh domácí kolekci

Joseph Altuzarra představil limitovanou kapsulní kolekci obsahující řadu tkaných doplňků, včetně přikrývek, polštářů a košíků. Každý předmět je ručně vyroben z přírodních vláken a kusy jsou navrženy ve spolupráci s peruánskými a mexickými řemeslníky, kteří podporují místní komunity řemeslníků a jejich ekonomiky a zároveň dodržují udržitelné postupy.