• Lifestyle  • Muzeum Madame Tussauds už i v Praze

Muzeum Madame Tussauds už i v Praze

Toužíte po fotce s Julií Roberts nebo Brucem Willisem? Není problém. Jedna z nejslavnějších světových atrakcí, muzeum voskových figurín Madame Tussauds, konečně otevřela i v Praze. Jedná se o první pobočku ve střední a východní Evropě.

Muzeum voskových figurín Madame Tussauds, jehož historie sahá až do roku 1835, kdy se usadilo v Londýně, v červenci otevřelo v Praze svoji 24. pobočku. Provozovatel muzea Merlin Entertainments se na propůjčení licence domluvil s českou společností Wax Museum Prague. Návštěvníci se mohou těšit na čtyři desítky figurín, další budou postupně přibývat. Součástí Madame Tussauds Prague v Celetné ulici je jak kolekce původního pražského muzea, tak i figuríny ze světové kolekce celebrit dodaných Madame Tussauds.

Z původních figurín se zde můžete setkat s Karlem IV. a jeho manželkami, Václavem Havlem, Albertem Einsteinem, Alfonsem Muchou a dalšími. Madame Tussauds nově dodalo kolekci světových celebrit z oblasti sportu, hudby a filmu. Mezi nimi jsou například Jim Carrey, Lady Gaga, Bruce Willis, George Clooney, Julia Roberts nebo David Beckham.

Muzeum Madame Tussauds je světovým brandem, který se nachází na všech kontinentech a tuto značku zná prakticky každý. Tomu samozřejmě odpovídá jak precizní provedení vystavovaných figurín, tak i interiér muzea. Věříme, že tento projekt ocení jak čeští, tak i zahraniční návštěvníci Prahy. – Zdeněk Kočík, jednatel společnosti Wax Museum Prague.

Do muzea se můžete podívat denně od 10 do 20 hod. Základní vstupné je 290 Kč.

Zdroj: archiv Madame Tussauds Prague