• Events  • Na předvánočním Fashion shaku bodovali designéři Jakub Polanka, E:be a Hany Koi

Na předvánočním Fashion shaku bodovali designéři Jakub Polanka, E:be a Hany Koi

Na předvánočním Fashion shaku se představily designéři jako Jakub Polanka, E:be nebo Hany Koi. 3.prosince se konal již sedmnáctý ročník Fashion shake v concept storu La Gallery Novesta, aneb večer věnovaný módě. Hosté mohli už 3 týdny před vánočními svátky zakoupit skvosty z nejnovějších kolekcí od předního českého návrháře Jakuba Polanky, nebo módní designérky Evy Brzákové, která tvoří pod značkou E:be a nesmíme zapomenout zmínit šperky od Hany Mathews alias Hany Koi. 

Jakub Polanka český designér, který žije a tvoří současně v Praze a Paříži se představil na Fashion shaku se svou novou prekolekcí pro aktuální sezónu podzim/zima – 2015/2016. Tato nová prekolekce je určena ženám, které mají rády pohodlí, ikdyž jsou neustále v pohybu. Tentokrát oživily pruhované vzory a barevné detaily. Jednotlivé kusy, které se dají nosit na mnoho způsobů, Jakub Polanka zhotovil oděvy z vařené vlny, měkkých bavln i lakovaného denimu.

IMG_2386

Eva Brzáková ve své kolekci Woven Cascade  kombinuje výrazné plochy odlišných materiálů, mezi ně patří vlna, kašmír viskózové úplety či samet, které do sebe přirozeně zapadají. tyto oděvy ladně kopírují ženskou křivku, jelikož je zde kaskádovitá silueta a horizontální členění stylů v uvolněné formě. Barevná škála zahrnuje odstíny šedomodré, olivové i světle zelené, tyrkysové nebo starorůžové. “Jednotlivé modely rozehrávají hru kontrastů. Tu akcentují odlišné délky předních a zadních dílů, asymetrická řešení i nečekané kombinace prvků. Vše v uvolněném výrazu s promyšlenou vizí maximální funkčnosti a pohodlí a důrazem na precizní ruční zpracování.“ vysvětluje Eva Brzáková, která stojí za značkou E:be.

Hana Mathews tvořící pod značkou Hany Koi, popisuje svou nejnovější kolekci špěrků s motivy zvonků, plodů a květů. Šperky jsou vyrobeny ze stříbra, zirkonů a perel akoya, krémově zbarvených mořských klenotů z oblasti Japonska, Vietnamu a Číny.

“Za nízkou zídkou a dvířky porostlými zelenými šlahouny se skrývá tajné místo. Je to zahrada s rozličnými druhy překrásných rostlin, barev, živočichů a vůní. Je tam klid a cítit průzračná voda. Vane lehký vánek. Je to svět našeho dětství, snů, které jsme chtěli snít. Je to místo, které jsme všichni toužili objevit. Secret Garden,“ tak popisuje svou nejnovější kolekci Hany Koi.

12289523-762847003859284-3591696459163939234-n (1)Cílem tohoto večera s názvem Fashion shake je šířit povědomí o českém a slovenském módním designu mezi veřejnost, a i nadále podporovat lokální designéry v jejich tvorbě. Poslední, v pořadí sedmnáctý se nesl v předvánočním duchu. Během večera se hostům podávalo Prosecco a pro všechny bylo připravné speciální voňavé překvapení, které La Gallery Novesta přichystala ve spolupráci s Domem U Bílého pelikána. Další Fashion Shake se bude konat na jaře roku 2016 a veřejnosti je volně přístupný.

 


 

 

La Gallery Novesta10686972_534838109993509_3559990946636793698_n

Elišky Krásnohorské 134/9

110 00 Praha 1

www.lagallery.cz

FB: La Gallery Novesta

 

 

 

Zdroj fotografií: La Gallery Novesta, Fashion Shake