• Beauty  • Nahatá kosmetika = udržitelná kosmetika

Nahatá kosmetika = udržitelná kosmetika

S kolekcí bezobalové kosmetiky přišla značka Lush v rámci své každoroční podpory iniciativy #PlasticFreeJuly a já ji měla možnost pro vás vyzkoušet. Byla to pro mě naprostá novinka, doteď jsem znala pouze koupelové bomby, které naprosto miluju. Jak jsem si tuhle výzvu v podobě změny repertoáru užila?

Prvním a zároveň pro mě největším překvapením je tuhý sprchový olej Minamisoma. Dá se použít dvěma způsoby – buď jako klasický sprchový olej nebo jako olej, který nanesete po sprše a smyjete. Já si zvolila druhý způsob a byla jsem nadšená. V létě nemám ráda klasické krémy a oleje, protože se pak cítím ulepená, ale tento olej jednoduše smyjete a můžete jít. Pokožka je po něm krásně hebká a vydrží v tomto stavu celý den. Zaujala mě i svěží vůně citrusů, díky které se cítíte opravdu fresh, což v létě oceňuji. Zezačátku může být aplikace obtížná, pokud jako já nejste zvyklá na tuhé produkty, ale u tohoto malého zázraku mi vůbec nevadilo se s tím naučit pracovat. Nenašla jsem žádné mínus, snad jen kromě skladování ve sprchovém koutě.

Jako druhé jsem vyzkoušela zklidňující tuhé čistítko Sleepy Face. Obsahuje zvláčňující směs fair trade bio kakaového másla, vyrovnávajícího jojobového oleje a jemného pečujícího mandlového oleje. Zprvu jsem nevěděla, jak se čistítko používá, protože jsem zvyklá na čisticí pěny, netrvalo mi to ale dlouho, abych přišla na ten správný způsob. Pleť je po použití krásně hebká a voní po levanduli, která před spánkem krásně uklidní. Stále ale zůstávám v týmu pěnových čistítek a Sleepy Face zařadím párkrát týdně pro pohlazení smyslů.

Tuhá rozjasňující tyčinka Pipit Glow Stick je ideální na léto, protože Vám krásně projasní tvář a hezky odrazí sluníčko, takže vaše pleť bude vypadat jako od moře. Obsahuje hydratační směs kokosového, arganového a jojobového oleje. Dá se použít jak pro rozjasnění pleti, tak i jako tvářenka na lícní kosti či lehký balzám na rty.

Správné použití šampuku Seanik a kondicionéru Big se mi ale nedařilo. Jsem zvyklá na klasické šampony, které vytvářejí ohromnou pěnu, ale tento takový bohužel není a já tak měla pocit neumytých vlasů. Při použití kondicionéru jsem měla mastné spíše ruce a do vlasů jsem nebyla schopna ho vpracovat. Nejspíš jde o sílu zvyku, já si ještě nějaký ten čas na tvorbu přátelství s tuhými vlasovými přípravky vezmu.