• Fashion News  • 51. Haute Couture kolekce domu Balenciaga

51. Haute Couture kolekce domu Balenciaga

Je tomu přesně rok, co kreativní ředitel módního domu Balenciaga, Demna Gvasalia, uvedl první couture kolekci po 53 letech. A jako každou svou kolekci, i tuhle pojmul s obří grácií a láskou pro prchavé momenty. A co je více prchavé než láska sama?

Láskou totiž celou prezentaci odstartoval, konkrétněji milostnou básní, kterou namluvila umělá inteligence a kterou Demna údajně napsal pro svého manžela. Za básní následovaly obličeje zakryté obličejovými štíty a těla zapouzdřená do sci-fi druhu neoprenu. Demnův vesmír, do nějž nám dovolil alespoň na prchlivý okamžik vstoupit.

V druhé části nás vzal zase do paralelního vesmíru plného peří, siluet z kolekcí z konce 50. a začátku 60. let typických ostrými liniemi a zvýrazněnými boky. Múzami mu byly Dua Lipa, Naomi Campbell, Nicole Kidman, Bella Hadid nebo Kim Kardashian. A závěrečný model? Svatební šaty se závojem tak velké, že se v rámci prostoru měly problém dostat dveřmi i skrze sledující. Na nadživotní kousek bylo využito přes 200 metrů tylu, 70 000 krystalů, 80 000 stříbrných lístků a 200 000 flitrů!