• Fashion News  • NAUT svou první samostatnou kolekci představil v rámci MBPFW ve velkém stylu

NAUT svou první samostatnou kolekci představil v rámci MBPFW ve velkém stylu

Česká značka NAUT, specializující se na výrobu batohů a tašek ve výrazném technicistním stylu, poprvé představila svou RTW kolekci doplněnou o nové prototypy zavazadel v rámci zářijové edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. A že bylo na co se koukat!

Celá kolekce v sobě nesla prvky asijského stylu. Nechyběl ani tradiční áo dài oděv, který je symbolem vietnamského kulturního dědictví. O áo dài, skládajícího se z kalhot a vrchních šatů se říká, že zakrývá vše, ale neskrývá nic. NAUT tuto sofistikovanou hru posunul ještě dál. Střih těsně obepínající horní polovinu těla zdůrazňuje ženskost a průsvitná látka, ze které jsou šaty ušity, odhaluje jejich spodní vrstvu – postroj v techwear stylu, jež je pro značku charakteristický.

Zároveň NAUT ukázal high-tech materiál, ne zcela typický pro výrobu zavazadel, karbon. Pro jeho lehkost, extrémní pevnost i samotný vzhled ho značka použila jako exoskelet ručně vyráběných kabelek, které se mají stát vrcholem jejího rozšiřujícího se portfolia. Použitím karbonových komponent tak NAUT pomyslně navázal na jiné high-tech materiály a procesy, se kterými v minulosti pracoval, ať už jde o super reflexivní a termosensitivní látky, laserové gravírování nebo 3D modely produktů i osob. 

Defilé kolekce pak završil asijský cast s 20ti metrovým drakem, který perfektně dotvořil skvělou show. A my už se nemůžeme dočkat na další NAUT počin!

Zdroj: 1, 2,