• Styling  • Neboj se mě, já nekoušu!

Neboj se mě, já nekoušu!

Tygr, puma či gepard na halence nebo kalhotách – pro mnoho z nás stále vzpomínka na “trapná” osmdesátá léta. Jenže zvířecí vzory nejsou ani zdaleka OUT. Nebojte se jich, v této sezóně v nich budete jednoznačně IN!

Zvířecí vzory vlastně ani nemohou vyjít z módy. Kůže ze zvířat byla přece prvním lidským oděvem. Proto se v módních trendech pravidelně vrací. Vzorům à la divoká šelma přály šedesátky i osmdesátá léta. Návrat s velkou parádou zažívají i v sezóně 2019.

I Jackie Kennedyová věděla, že zvířecí vzory mají styl

V 60. letech v módních trendech zvířecí vzory dominovaly. Hlavně tygří a leopardí. Ženy je nosily především na kabátcích, kožiších a také šatech. I Jackie Kennedyová, která ve své době určovala určovala módní směry, nosila leopardí plášť. Je to jen důkaz toho, jak významným trendem zvířecí vzory v šedesátkách byly.

Osmdesátky se do zvířecích vzorů oblékly celé

V 80. letech byly zvířecí vzory k vidění téměř všude – jak na módních přehlídkách, tak i na ulicích. Lidé nosili zebří, leopardí, hadí i tygří potisky, a kombinovali je mezi sebou. V módě bylo obléknout se do zvířecího doslova od halvy až k patě.

Had a leopard číhají z šatníku i v roce 2019

Největším trendem letošní sezóny jsou vzory leoparda a hada, ale nemusíte se bát ani extravagantnějších vzorů. Třeba zebry nebo třeba žirafy.

Nosí se zvířecí kabáty či dlouhé šaty, ale in jsou také zvířecí kabelky nebo boty.

Zvířecí vzory kombinujte spíše s jednobarevným a méně výrazným oblečením či doplňky.

Ale pozor! Velkou novinkou současnosti, jsou barvy a kombinace vzorů a materiálů. Můžete tak smíchat několik trendů letošní sezóny dohromady. Třeba výrazně neonově zbarvené kalhoty s hadím vzorem a košili s velkými barevnými květy. Přesně takové kousky najdete například v aktuálních kolekcích světových módního návrhářů Toma Forda nebo Christiana Siriano.

Se zvířecími vzory je to trochu jako na houpačce. Chvilku jsou milované, chvilku zase nenáviděné. Ale pravda je taková, že budou, a vždycky byly, velmi oblíbenou součástí módy. A to nejen pro svoji historii, ale také proto, že vždy vypadají exoticky a působí majestátním a velmi luxusním dojmem.

„Nemůžete být falešně elegantní. Ale můžete být elegantní ve falešné kožešině.“ Karl Lagerfeld


1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8