• Styling  • Jak připravit šatník na jarní sezonu?

Jak připravit šatník na jarní sezonu?

Mnohé z nás již nedočkavě vyhlíží příchod jara, se kterým se neodmyslitelně pojí prosluněné dny a rostoucí teploty. Postupně snižujeme počet potřebných vrstev a konečně odkládáme častokrát již otravné robustní bundy.  Samotná změna ročního období tedy vyžaduje řádnou přípravu šatníku na nadcházející sezonu, kterou bychom neměli podcenit. Bez jakých kousků se letos na jaře rozhodně neobejdete a jak svému šatníku dodat zcela nový nádech? V dnešním článku vám poradíme jak konkrétně na to.

Široká škála barev

Jaro je bezpodmínečně období barev, kdy z pochmurných zimních dnů se přesouváme do rozkvetlé přírody, která začíná oplývat všemi možnými barevnými odstíny. Barvy bychom rozhodně měli také zařadit do svého šatníku, které nás během jara budou postupně doprovázet. A s jakými odstíny letos rozhodně nešlápneme vedle? Horkými favority jara bude klasická červená, chladivě mentolová, zářivě žlutá a chybět nebudou ani elegantní pudrové odstíny.

Doplňky jako základ outfitu

Doplňky jsou obecně považovány za základ úspěšného outfitu a tvoří tak nedílnou součást každého šatníku. I když se to na první pohled nemusí zdát tak patrné, s měnící se sezónou se rapidně mění taktéž i jejich podoba. Místo jednobarevných nevýrazných doplňků je na čase pořídit si doplňky v živých barvách, které budou zkrátka nepřehlédnutelné. Jedná se především o kabelky, šperky, šátky, ale i pásky, které zaručeně letos na jaře budou převládat v kontrastních barvách a vzorech.

Trendy kousky letošního jara

Pokud přemýšlíte o pořízený nějakých nových kousků do svého šatníku a chystáte se ho tak tím zároveň i oživit, rozhodně zbystřete. S příchodem nového ročního období se typicky pojí příchod nových trendů, které nás budou během sezóny doprovázet. Na výsluní se letos dostanou oversize saka s ramenními vycpávky, výrazné doplňky, pastelové kostýmy anebo dokonce kabáty inspirované lidovým vzorem.

Kvalitní a vzdušné materiály

Materiálové složení bývá častokrát velmi podceňováno, přitom se jedná o velice zásadní informaci při koupi daného kusu oblečení. S pozvolna rostoucími jarními teplotami bychom na to měli brát o to větší zřetel, abychom se v průběhu dne ve svém oblečení cítili možná co nejlépe. Základní pravidlo, které nám pomáhá se zorientovat mezi několika druhy materiálů je paradoxně velmi jednoduché. Obecně platí, že čím méně příměsí je uvedeno na štítku, tím jednoznačně lépe. Mezi kvalitní a vzdušné materiály například řadíme len, bambusové látky či satén.

Vzory a motivy

S všudy přítomnou rozkvétající přírodou na scénu přicházejí také zábavné vzory a motivy, které budou zaručeně podtrhávat všudypřítomnou krásu kolem nás. Obzvláště velkým hitem letos budou květinové motivy a zvířecí vzory. Ať už zvolíte něžné romantické šaty s květinovým motivem nebo naopak odvážnou sukni se zebrovým vzorem, s žádnou z těchto variant rozhodně nešlápnete vedle.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11