• Lifestyle  • Nejlepší zimní destinace v České republice

Nejlepší zimní destinace v České republice

Přemýšlíte kam vyrazit na zimní dovolenou, ale stále se nemůžete rozhodnout, kterou destinaci zvolit?  Česká republika nabízí mnoho destinací, které jsou ideální pro zimní radovánky, jak už lyžaře, běžkaře, snowboardisty nebo klidně i pro ty, co příliš zimním sportům neholdují. Přinášíme Vám přehled těch nejlepších zimních středisek, které u nás najdete.

Jako jedna z prvních, nejnavštěvovanějších zimních destinací jsou bezpochyby Krkonoše. Jsou chráněnou památkou UNESCO a jsou to nejvyšší a nejnavštěvovanější české hory, kde se nachází nejznámější lyžařské středisko v celé České republice a to sice  Špindlerův Mlýn. Najdeme zde nejvyšší horu Česka – Sněžku s nadmořskou výškou 1603 m.

krkonoše

Ve skiareálu Špindlerův Mlýn se nacházejí ty nejlepší lyžařské sjezdovky v Krkonoších a každý rok se řadí také k spolupořadatelům některých z mezinárodních sportovních událostí. Konktrétně 16. – 18. ledna2015 se zde bude konat festival ledosochání, hudby, zábavy a sportu – Špindlerovská zima. Dále se zde nachází spousta vyjetých běžeckých stop, ale také zde existuje rozsáhlá síť stezek pro pěší turistiku.

Pro ty, co zrovna netráví čas nejraději na sjezdovce, nabízí Špindlerův Mlýn mnoho dalších využití. Nachází se zde velké množství Wellness center, také dva aquaparky, bowlingové dráhy nebo kryté tenisové haly, kde můžete relaxovat, načerpat energii a odpočinout si tak od všedních starostí.

sněžka

V Krkonoších se také můžete vydat do jednoho s nejkrásnějších středisek zimních sportů v České republice – Harrachova.

Naleznete zde tři lyžařské části areálu: Čertovu horu, Zákoutí a Amálku. Harrachov nabízí mnoho kvalitních služeb v oblasti cestovního ruchu a má dobrou infrastrukturu. Lyžařský areál je propojen s běžeckou trasou s Rokytnicí. Je také známým místem skokanských soutěží, včetně světových pohárů a mistrovství světa. Celková délka lyžařských tratí přesahuje 7km.

Kromě sportovní relaxace nabízí Harrachov mnohem více možností – návštěva sklárny, sklářského muzea nebo pivovaru. Jen kousek od Harrachova leží snadno dostupné město Liberec, kde se nachází aquapark. V centru města Harrachova najdete dokonce několik nočních klubů a diskoték. Jsou zde také vinárny, bowling centra, tenisová hala, squash, fitness centra, solária apod. Zkrátka vybere si opravdu každý.

harrachov

Mezi další velmi navštěvovaný region patří Šumava. Šumava je rozsáhlé pohoří na hranicích Česka, Rakouska a německého Bavorska. Šumava v zimě nenabízí pouze oblíbené skiareály, ale navíc je protkaná sítí udržovaných lyžařských tras. V zimním období nabízejí vyžití na zhruba 24 km upravených běžeckých stopách. Technické služby města zajišťuje precizní úpravu lyžařských stop, jak pro klasické lyžování, tak i možnost bruslení. Ty nejlepší střediska na Šumavě jsou:  Železná Ruda, Špičák a Velký Javor.

šumava

Tři lyžařské oblasti blízko u sebe. V malebném prostředí horského městečka železná Ruda, tvoří spolu s přilehlým Špičákem jeden z největších a nejpopulárnějších míst v ČR. Úzká spolupráce s německým sousedícím resortem Velkým Javorem nabízí návštěvníkům široký výběr sjezdovek všech obtížností.

Kromě zimních sportů si zde můžete vychutnat příjemné restaurace, dobrý noční život, kasina a vynikající ubytování. Návštěva Muzea skla nesmí chybět během vašeho pobytu. Odpočinout si také můžete v některých z mnoha aquaparků, které jsou poblíž Železné Rudy.

Nejen hory v Čechách, ale také na Moravě mají co nabídnout. Nejznámější hory Moravy jsou Jeseníky.

praded

Ty se nacházejí v Olomouckém kraji a jsou často označovány jako horský ráj a jistě se není čemu divit, nedotčená příroda a jejich ideální poloha dělá z této oblasti vyhlášené středisko zimních sportů. Oblíbeným lyžařským střediskem je Ovčárna na Pradědu (druhý nejvyšší bod ČR – 1492 m n.m.)  a také Červenohorské sedlo a Ramzová, které se mohou chlubit nejlepšími sněhovými podmínkami u nás. Najdete zde i mnoho turistických tras pro běžkaře, mezi nejnavštěvovanější patří hřebenová trasa z Rýmařova přes Praděd, Švýcarnu, Šerák a Ramzovou.

Na nejvyšším vrcholu Pradědu můžete navštívit 162 metrů vysoký televizní vysílač s rozhlednou, která určitě stojí za to, neboť výhled na zasněženou zimní krajinu je dokonalý. Pokud Vás omrzí zimní radovánky, určitě navštivte Lázně Jeseník známé také jako Priessnitzovy léčebné lázně, kde si užijete různé procedury, masáže, koupele, zábaly, zkrátka relax jak má být.

lázně jeseník

Výběr pro zimní dovolenou v České republice je opravdu široký. Stačí si jen zvolit to pravé pro Vás, skloubit sportovní zábavu s odpočinkem a vyrazit.

Zdroje fotek : 1, 2, 3, 4, 5