• Fashion News  • Nová generace podprsenek Nike přináší revoluční řešení pro aktivní ženy napříč sporty

Nová generace podprsenek Nike přináší revoluční řešení pro aktivní ženy napříč sporty

Správná sportovní podprsenka může být rozdílem mezi našlapaným workoutem a žádným workoutem. „Je to ten nejdůležitější kousek sportovní výbavy každé aktivní ženy – správná podprsenka umožňuje ženám sportovat a sport pomáhá ženám být v životě sebevědomější,” říká Janett Nichol, víceprezidentka oddělení oděvních inovací v Nike. Přichází zcela nová generace podprsenek Nike FE/NOM Flyknit Bra, které v plné polní otestují fotbalistky na letošním světovém šampionátu ve Francii.

Sportovní podprsenka má velmi důležitý úkol: poskytuje podporu a minimalizuje otřesy, nepohodlí a dokonce i případné poškození tkáně během cvičení (napnuté prsní vazy se nestahují zpět tak jako svalová tkáň).

Jednoduše a narovinu? Žádná sportovní podprsenka, žádný workout.
I když je standardně schovaná pod dalšími vrstvami oblečení, Nike nevnímá podprsenku pouze jako kus spodního prádla, ale přeje si, aby ji ženy vnímaly jako symbol své síly a moci. „Když vám sedí podprsenka, můžete se cítit sebevědoměji,” říká Nicole Rendone, ředitelka inovací a oddělení podprsenek. „Ale ta správná sportovní podprsenka vám umožní dělat takové věci, díky kterým budete fit a zdravé.

Na základě zpětné vazby od atletek, dat a hlubokých znalostí o tvaru prsou a hustoty tkání vytvořilo Nike vysoce výkonné sportovní podprsenky se speciálními inovacemi zaměřenými speciálně na potřeby žen.

Nike Flyknit, inovace uvedena na londýnských Olympijských hrách v roce 2012, představuje digitálně upravený pletací proces, který je nejlépe známý svou rolí v lehkých, tvarových a prakticky bezešvých botách. Dnes je tato technologie používána v obuvi Nike napříč různými sporty, od běžecké boty Nike Epic React až po basketbalové boty Nike LEBRON 16 značky LeBron James.

Procesu adaptace Flyknit z bot na oblečení věnovali inženýři a konstruktéři více než 600 hodin přísného biometrického testování, včetně zachycení pohybu. „Cílem pro Nike FE/NOM Flyknit Bra bylo poskytnout maximální podporu a pohodlí a umožnit ženám cítit se a vypadat úžasně a přitom dělat vše, co si jen zamanou,“ vysvětluje Rendone. „Prioritami pro nás byly podpora, prodyšnost a ochlazování základních zón.“

Podprsenka je vyrobena z měkké příze nylonu a spandexu, která se přizpůsobí tělu díky dvěma jednovrstvým panelům, které jsou sestaveny pro maximální pohodlí. Podprsenka obsahuje dvojí zapouzdření (oddělená místa pro každé prso zvlášť) s kompresí (ta drží prsa u těla), což nabízí nejlepší podporu a pohodlí bez nutnosti přidání dalších komponent, jako jsou kostice, podložky nebo stabilizátory.

Výsledkem je výrazné snížení spotřeby materiálů a přítomnosti švů. Zatímco ostatní vysoce kvalitní podprsenky Nike mohou mít až 41 součástí a 22 švů, Nike FE/NOM Flyknit Bra je sestavena ze dvou panelů a vázání a je o 30 % lehčí než jakákoli jiná podprsenka z řady Nike.

Nike FE / NOM Flyknit Bra představuje novou generaci podprsenek,“ říká Rendone. „Nabízí veškerou podporu, sílu a pohodlí tradičních podprsenek, a to i bez všech typických komponent. Hodí k jakékoliv aktivitě od běhu až po vysoce intenzivní trénink, boxování, k jízdě na kole i józe.“ Letos bude poskytovat podporu také ženským fotbalistkám na hřišti ve Francii.

Snad nejzajímavějším výsledkem uvedení technologie Nike Flyknit do sportovní podprsenky je, že otevírá dveře pro další inovace napříč typy oblečení. „Nejde jen o podprsenku,“ říká Nichol. „Jde o rozbití překážek, kterým ženy čelí ve sportu a v životě.